Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_3

Sestdien Rīgas Rātslaukumā plānotajā mītiņā pilsētas mēra Nila Ušakova atbalstam pastāv provokāciju riski, jo šo pasākumu savu interešu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas, uzskata Valsts drošības dienests, kurš paziņojumā masu medijiem aicina iedzīvotājus neiesaistīties provokācijās un prettiesiskās aktivitātēs, kas apdraudētu līdzcilvēku drošību un sabiedrisko kārtību un par kurām likumā paredzēta administratīvā un kriminālā atbildība.
Valsts drošības dienests atgādina, ka ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi paust savus uzskatus.Partija “Saskaņa” sestdien pieteikusi mītiņu Rātslaukumā. Pēc partijas aplēsēm, tajā varētu piedalīties aptuveni 1000 iedzīvotāju. Sapulces oficiālais mērķis esot dot iespēju iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo. Tomēr, kā liecina Rīgas domes deputāta Vitālija Dubova ieraksts sociālajā vietnē “Facebook”, mītiņš paredzēts Rīgas mēra atbalstam.
Pasākumu šajā pat vietā un laikā bija pieteikusi arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, tomēr tā mītiņu atsauca.
Šī pasākuma laikā bija plānots paust viedokli, ka Ušakovam saskaņā ar “Rietumeiropas demokrātijas principiem” ir jāatkāpjas no amata.
Tikmēr Valsts policija sākusi kriminālprocesu par nacionālā naida kurināšanu saistībā ar Rīgā iedzīvotājiem izplatīto aicinājumu piedalīties sestdien paredzētajā partijas “Saskaņa” atbalsta mītiņā.
Sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem izplatītas lapiņas, kurās redzams Ušakovs ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās.

 

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai varētu nebūt vienota nostāja par Valsts prezidenta amata kandidātu, norāda “KPV LV” priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, uzsverot, citēju: “KPV ir īpaša frakcija”. Politiķis arī norāda, ka pašlaik prioritāte ir “KPV LV” frakcijas darba organizēšanas stabilizēšana, tāpēc ar valsts augstākās amatpersonas ievēlēšanas jautājumu deputāti nesteigsies.Valsts prezidenta vēlēšanas notiks šogad pavasara otrajā pusē.

 

Vanšu tilta kāpņu atjaunošana izmaksās vairāk nekā 375 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa jeb aptuveni četrreiz dārgāk,  nekā sākotnēji Rīgas domes Satiksmes departamenta ekspertu lēstie 100 000 eiro. Pērn pavasarī Vanšu tiltam daļēji nobruka ar vienām no kāpnēm, kas ved no Vanšu tilta uz 11.novembra krastmalu, saistītās konstrukcijas.Kopš 2018.gada marta tilta kāpnes  Daugavas labajā krastā ir slēgtas, vienlaikus daļēji ierobežojot arī gājēju plūsmu.

 

Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsisrosina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejai lemt par Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina atstādināšanu no amata. Ierosinājums saistīts ar Valsts kontroles revīziju, kurā apšaubīta atsevišķu Rīgas transporta infrastruktūras tēriņu lietderība. Rīgas mērs Nils Ušakovs līdz šim ir paudis nostāju, ka nekāda reorganizācija Satiksmes departamentā neesot nepieciešama.

 

Baltijas valstis ir visstingrākās ciešu transatlantisko saišu aizstāves, jo transatlantiskā vienotība ir neaizstājama Eiropas un visai obālajai drošībai, to tikšanās laikā ar ASV Senāta ārlietu komitejas pārstāvjiem uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš kopā ar Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministriem Vašingtonā tikās ar ASV Senāta ārlietu komitejas pārstāvjiem, lai pārrunātu Baltijas valstu un ASV sadarbību, transatlantiskās attiecības, tostarp drošības sadarbību ar ASV, sadarbību kiberdrošībā un Eiropas Savienības drošības un aizsardzības sadarbību.

 

Šveices valdība izsludinājusi ievērojamas naudas balvas digitālajiem pirātiem, kas veiksmīgi spēs apiet elektroniskās balsošanas sistēmas aizsardzības instalācijas. 131 000 eiro atlīdzība piesolīta tīmekļa hakeriem, kas spēs uzlauzt jaunākās paaudzes elektroniskās balsošanas sistēmu. Federālā kanceleja paziņojusi, ka no 25.februāra līdz 24.martam notiks vēlēšanu imitācijas pasākums, un uzaicinājusi ikvienu, kurš vēlas pārbaudīt savus talantus tīmekļa pirātisma jomā, reģistrēties konkrētā vietnē.

 

Avots:    LETA