Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Ministru prezidents Māris Kučinskis vērsīsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, iespējams, pretlikumīgi izsniegtas atļaujas desmit vēja elektrostacijām jaunu jaudu atbalstam obligātā iepirkuma komponentes sistēmas ietvaros.
Laikā, kad desmit vēja elektrostacijām tika izsniegtas atļaujas, ekonomikas ministrs bija Artis Kampars, EM valsts sekretārs Anrijs Matīss, bet atļaujas valsts sekretāra vietā parakstījis viņa vietnieks Andris Liepiņš.

 

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes ieviešana noteikti ir bijusi kļūda, un tās atcelšana būs ļoti sarežģīta, to pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, norādot, ka premjers viņam iesniedzis sagatavoto ziņojumu par OIK ieviešanas hronoloģiju un atbildīgajām personām. Prezidents sola iepazīties gan ar šo ziņojumu, gan ekonomikas ministra Arvila Ašeradena darba grupas ziņojumu, kas pēdējos mēnešus izskatīja iespējas atcelt OIK maksājumu.

 

Latvijā šogad jūlijā salīdzinājumā ar jūniju patēriņa cenas samazinājušās par 0,8%, bet gada inflācija – šogad jūlijā salīdzinājumā ar 2017.gada jūliju – sarukusi līdz 2,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Savukārt 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar 2017.gadu.

 

Igaunijā turpinās Spānijas iznīcinātāja izšautās raķetes meklējumi. Igaunijas Gaisa spēki uzskata, ka tai būtu jāatrodas uz ziemeļiem no Tartu pilsētas. Tomēr netiek izslēgts, ka raķete varētu būt pašiznīcinājusies gaisā. Sarunā ar Latvijas Radio Igaunijas Bruņoto spēku pārstāvis Aivo Vahemetss informē, ka šobrīd darbos ir iesaistīti trīs helikopteri. Tāpat gatavībā tiek turēta viena lidmašīna. Savukārt uz sauszemes teritoriju apseko četras vienības.

 

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti Vācijā piektdien pievienosies pilotu streikam, saasinoties nesaskaņām par darbinieku atalgojumu un darba nosacījumiem.
“Ryanair” jau pagājušajā mēnesī skāra vairāki streiki, kas Beļģijā, Īrijā, Itālijā, Portugālē un Spānijā ietekmēja 600 lidojumus.

 

 

Avots:    LETA