Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Latvijā šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri patēriņa cenas pieaugušas par 0,7%, bet gada inflācija –  oktobrī salīdzinājumā ar 2017.gada oktobri – saglabājusies 3,2% līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Lielākā ietekme uz patēriņa cenu izmaiņām šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri bija cenu pieaugumam apģērbam un apaviem, pārtikai un bezalkoholiskiem dzērieniem, arī ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem.

 

Tikmēr Eiropas Komisijas jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad pieaugs par 4,1%, mūsu valstij paredzot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

 

Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās lems 20.novembrī, šāda vienošanās panākta Saeimas Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē.

 

Brasas cietuma slēgšana ir lietderīga valsts budžeta līdzekļu izlietošana, kas arī veicina sabiedrības drošības uzlabošanos, norāda Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure. Pēc viņas teiktā, daudzās ieslodzījumu vietās ir morāli un tehniski novecojusi infrastruktūra, kuras stāvoklis nevar uzlaboties, jo daudzas no ēkām tehniski nav iespējams pārbūvēt vai rekonstruēt, lai tās atbilstu mūsdienīgu sodu izpildes vietu prasībām.

 

Eiropas Tautas partija šodien kongresā Helsinkos par savu vadošo kandidātu uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu izraudzījusies frakcijas priekšsēdētāju Manfrēdu Vēberu, kurš jau septembra sākumā oficiāli paziņoja par kandidēšanu uz EK prezidenta amatu. Eiropas Tautas partija grupas Latvijas delegācijas vadītājs Krišjānis Kariņš informē, ka Eiropas Parlamentā pārstāvētie Latvijas deputāti arī balsojuši par Vēberu. Otrs kandidāts bija bijušaos Somijas premjerministrs Aleksandrs Stubs.

 

ASV un Krievijas prezidenti Donalds Tramps un Vladimirs Putins tiksies gaidāmajā G20 samitā Buenosairesā, informē Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, noirādot, ka Maskava un Vašingtona to ir publiski ir apstiprinājušas. Pasaules 20 līderi tiksies Buenosairesā divu dienu samitā 30.novembrī un 1.decembrī.

 

Pašreizējais Eiropas Futbola federāciju asociācijas prezidents Aleksandrs Čeferins ir vienīgais, kurš izvirzījis savu kandatūru organizācijas vadītāja amatam februārī gaidāmajām Eiropas Futbola federāciju asociācijas prezidenta vēlēšanām. Līdz ar to sagaidāms, ka 51 gadu vecais Čeferins tiks pārvēlēts UEFA prezidenta amatā uz nākamajiem četriem gadiem. Čeferins no 2011.līdz 2016.gadam bija Slovēnijas Futbola asociācijas prezidents. Jūlija sākumā viņš Rīgā tikās ar jauno Latvijas Futbola federācijas vadību.

 

Nākamnedēļ Latvijas Sporta muzejā atklās izstādi “Latvijas olimpiešu goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA.”, kas tapusi par godu sportistu izcīnītajām godalgām olimpiskajās spēlēs. Izstādes atklāšana notiks 14.novembrī. Vairāk nekā 600 olimpieši dažādos vēstures posmos Vasaras un Ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnījuši 94 medaļas.

 

Divas trešdaļas no festivālā “Staro Rīga”43  objektiem ir pašmāju mākslinieku veidoti darbi, parējos veidojuši ārzemju mākslinieki no – Vācijas, Japānas, Portugāles, Beļģijas un Francijas. Festivālā būs apskatāmi ne vien objekti, kas veltīti valsts simtgadei, bet arī tādi, kas koncentrējas uz vides un dzīvnieku aizsardzību. Festivāls Rīgā notiks no 16. līdz 19.novembrim, katru dienu no plkst.17 līdz 23.

 

 

Saistībā ar Lāčplēša dienas pasākumu norisi svētdien, 11.novembrī, vairākās vietās Rīgā tiks ierobežota satiksme. Bet satiksmi slēgs 11.novembra krastmalā.

 

Avots:    LETA