Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Ministru kabinets šodien izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 63 personas, tajā skaitā vienu nepilngadīgo. Lielākā daļa pilsonības pretendentu ir krievi. Pārējie ir ukraiņi, baltkrievi un citu tautību pārstāvji. 19% pilsonības pretendentu ir pamata, 50% – vidējā, 24% – augstākā izglītība.

Valdība šodien vēl nelēma par kritiskā stāvoklī esošā vācu komponista Riharda Vāgnera vārdā dēvētā nama, Riharda Vāgnera ielā 4, Rīgā, turpmākajām attīstības iespējām, jo premjers šo jautājumu vēl vēlās apspriest ar kultūras un finanšu ministriem. Finanšu ministrija rosina kritiskā stāvoklī esošo vācu komponista Riharda Vāgnera vārdā dēvēto namu uz 30 gadiem iznomāt privātam partnerim.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs atbalsta specializētas likumsargu akadēmijas atjaunošanu, savukārt Finanšu ministrija pagaidām šajā jautājumā ir rezervētāka. Rasnačs vēstulē Iekšlietu ministrijai paudis uzskatu, ka Policijas akadēmija ir jāatjauno, bet uz pilnīgi citiem, jauniem pamatiem. Galvenais uzdevums būtu sagatavot profesionālus, augsti kvalificētus tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekus, nevis izglītot juristus, kas, beidzot studijas, neturpina darbu minētajās iestādēs.

Ministru kabinets  šodien apstiprināja pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, apņemoties pakāpeniski celt zemāko algas likmi pedagogiem, taču izmaiņu apmēru faktiski piesaistot skolu tīkla sakārtošanas rezultātiem. Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtais pedagogu darba samaksas grafiks paredzēja jau no 2018.gada 1.septembra celt zemāko darba algas likmi no 680 eiro līdz 710 eiro, vienlaikus gan paredzot, ka šogad likmes palielinājums jānodrošina no apstiprinātajiem budžeta līdzekļiem.

Latvijā pērn novembrī bezdarba līmenis bija 8,1%, kas bija septītais augstākais rādītājs starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, par kurām pieejami dati, otrdien informēja ES statistikas pārvalde “Eurostat”.  Pēc “Eurostat” datiem, augstāks nekā Latvijā ES dalībvalstu vidū bezdarba līmenis novembrī bijis Spānijā, Itālijā,  Kiprā, Horvātijā, Francijā, Somijā, kā arī Portugālē.

Personām ar garīga rakstura traucējumiem turpmāk vairs nebūs jāveic līdzmaksājumi par Eiropas Savienības fondu atbalstītiem sociālajiem pakalpojumiem, šodien lēma valdība.  To paredz šodien valdības apstiprinātais Labklājības ministrijas izstrādātais grozījums Ministru kabineta noteikumos “Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta”.

Transporta pakalpojumu segšanai personām ar funkcionāliem traucējumiem, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu, Rīgas pašvaldība šogad tērēs 1,75 miljonus eiro, šodien lēma Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja. Komitejas sēdē šodien tika apstiprinātie saistošie noteikumi, kuri izstrādāti, lai tehniski atjaunotu pabalsta piešķiršanas kārtību.

Avots: LETA