Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-2

Pāvesta Franciska vizīte Latvijā notiks šī gada 24.septembrī, apustuliskās vizītes Baltijas valstīs ietvaros, kuras laikā Francisks apmeklēs arī Lietuvu un Igauniju. Latvijā pāvests viesosies Rīgā un Aglonā. Jau iepriekš boja zinšm, ka pāvests Baltijas valstu simtgades gadā septembrī apmeklēs trīs Baltijas valstis, tomēr nebija zināms konkrēts vizītes datums. Uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Latviju izteica gan Latvijas Valsts prezidents, gan Ministru prezidents. Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993.gada 8.septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II.

 

Sešās dienās “ABLV Bank” saviem klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksājusi 35,2 miljonus eiro. Visaktīvāk pēc valsts garantētās atlīdzības bankā “Citadele” ir vērsušies “ABLV Bank” vietējie klienti.

 

Rīgas dome pieņēmusi lēmumus par piecus graustus nojaukšanu un divu piespiedu sakārtošanu. Bīstamākais grausts atrodas Vīlandes ielā 11 un dome ir gatava sākt ēkas piespiedu sakārtošanu, tomēr vēl dodot laiku to izdarīt ēkas īpašniekiem. Ja ēkas nav sakārtotas, tām var piemērot paaugstinātu nekustamā īpašumu nodokli, klasificēja to kā graustu.

 

Bijušais Latvijas basketbola izlašu direktors Māris Jučmanis vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, vainojot Latvijas Basketbola savienību šantāžā un mēģinājumos izspiest viņam piešķirto Ministru kabineta prēmiju par izciliem sasniegumiem sportā. Tikmēr Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps norāda, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības, kuras negrib nokārtot. Savukārt savienības valdes loceklis Edgars Jaunups stāsta, ka Latvijas Basketbola savienība ir noslēgusi pagājušo finanšu gadu, bet par līdzekļu pārtēriņu ģenerālsekretārs nav informējis, gluži otrādi – ziņojis, ka viss ir kārtībā. Runa ir par 53 000 eiro, kuru piedzīšanu bijušais Latvijas basketbola izlašu direktors Māris Jučmanis raksturo kā šantāžu.

 

Vides aktīvisti un citas sabiedrībā atpazīstamas personas ir iecerējušas sarīkot referendumu, lai pamatotu Latvijas kā “zaļas valsts” raksturojuma iekļaušanu Satversmē, vienlaikus noskaidrojot, vai latvieši to vēlas. Lai nonāktu līdz referendumam, iniciatīvas grupai gan vispirms būs jāsavāc iecerei ne mazāk kā vienas desmitās daļas vēlētāju atbalsts.

 

Titulētā amerikāņu tenisiste Serēna Viljamsa pēc bērna piedzimšanas vakar ar uzvaru atgriezās Sieviešu tenisa asociācijas tūrē. Pašlaik 36 gadus vecā Viljamsa Indianvelsas Premier sērijas turnīra pirmās kārtas spēlē ar 7-5, 6-3 uzvarēja pasaules rangā 53.vietā esošo Zarinu Dijasu no Kazahstānas. Serēna Viljamsa par Indianvelsas turnīra čempioni kļuva 1999. un 2001.gadā.

 

Avots:    LETA