Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas jūras spēkiem ir nozīmīga loma valsts aizsardzības spēju stiprināšanā, norādīja Valsts prezidents Egils Levits, piedaloties Latvijas armijas Kara flotes simtgades godināšanas pasākumā un uzrunājot Latvijas Jūras spēkus. Levits uzsvēra, ka, neatkarīgi no starptautiskās situācijas, valsts nevar pastāvēt par spēcīgas aizsardzības sistēmas. Tāpat prezidents pateica, ka Latvija atzinīgi novērtē Jūras spēku darbu, profesionalitāti un patriotiskumu.

Rīgas jūras līcī notika militāro kuģu parāde, kuru pirmo reizi savas prezidentūras laikā pieņēma Levits. Savukārt pēc uzrunas, prezidents Jūras spēku karoga kātā iedzina sudraba naglu un novēlēja godam atzīmēt nozīmīgo notikumu. Latvijas Jūras spēki tika dibināti 1919.gadā, bet atjaunoti 1991.gadā līdz ar Latvijas valsts neatkarības atgūšanu. Militāro kuģu parādē piedalījās seši Latvijas Jūras spēku kuģi, kā arī sabiedroto valstu jūras spēku kuģi no Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Igaunijas Lietuvas un Polijas.

Pašvaldības iespēju robežās dara visu iespējamo, lai piesaistītu reģionos jaunos speciālistus un citus medicīnas darbiniekus. Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis Viņš norādīja, ka pašvaldības, lai piesaistītu jaunos medicīnas speciālistus, nodrošina ar dzīvojamo platību, kā arī piešķir papildu finansējumu un stipendijas rezidentiem, lai gan bieži vien ar to nepietiek. Viņš vērsa uzmanību uz gadījumiem, kad tiek maksāta papildu stipendija rezidentam, bet viņš tomēr pēc stipendijas saņemšanas izvēlas neturpināt darbu reģionālā medicīnas iestādē. Kaminskis teica, ka šādā situācijā valsts neko nezaudē, jo rezidentam stipendija ir jāatmaksā atpakaļ, taču vienlaikus situāciju medicīnas nozarē tas neuzlabo.

“Saskaņas” Rīgas domes frakcija mēra vēlēšanās atbalstīs “Gods kalpot Rīgai” kandidātu Oļegu Burovu, ja vien “Saskaņas” deputāti varēs ieņemt divus vicemēra krēslus, šodien pēc partijas frakcijas sēdes informēja partijas līderis Nils Ušakovs. “Saskaņas” skatījumā viens no vicemēra amatiem pienāktos Sandrim Bergmanim, bet otrs – frakcijas vadītājai Annai Vladovai. Turklāt “Saskaņa” arī vēlas, lai Bergmanis tiktu pie amata Rīgas brīvostas valdē.

Veicot valsts budžeta izdevumu pārskatīšanu, būtiski tiks pārsniegts iepriekšējā gadā panāktais ietaupījums, kas pērn bija 50 miljoni eiro, žurnālistiem pastāstīja par izdevumu pārskatīšanu atbildīgās darba grupas vadītājs, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs. Viņš norādīja, ka attiecīgo ietaupīto summu, kura būs zināma 20.augustā, varēs izmantot prioritārajiem izdevumiem, par kuriem politiķiem vēl jāvienojas. Darba grupas apkopotā informācija tiks prezentēta Ministru kabineta sēdē 20.augustā.

Nākamnedēļ sanāks pirmā darba grupa, kurā apspriedīs bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pilnveidi un nodrošinātu iesaistīto institūciju sadarbību, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča. Šodien notikušajā Latvijas Pašvaldību savienības, Bāriņtiesu darbinieku asociācijas un Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības pārstāvju tikšanās laikā ar ministri tika pārrunāti bāriņtiesu jautājumi, kā arī darba grupas uzdevumi.

Kultūras ministrija pēc ministra Naura Puntuļa iniciatīvas izveidojusi darba grupu, lai izvērtētu Latvijas mūzikas un mākslas skolu atbilstību darba tirgus pieprasījumam un potenciālo reģionālo reformu ietekmi uz kultūrizglītības pieejamību. Tāpat plānots pārskatīt principus, pēc kuriem veido valsts pasūtījumu kultūrizglītības jomā un piešķir finansējumu. Šobrīd valsts investē būtiskus līdzekļus profesionālās ievirzes kultūrizglītībā, sniedzot iespēju gandrīz 20 000 bērnu 150 mūzikas un mākslas skolās Latvijā apgūt mākslas nozaru pamatus, pavēstīja Puntulis.

Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena retorika ir populistiska un Valsts policijas  priekšnieka Inta Ķuža nomaiņa nav nepieciešama, aģentūrai LETA atzina Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Armands Augustāns. Viņš uzskata, ka Iekšlietu ministram būtu jārod kopīga valoda ar Valsts policijas   priekšnieku un kopīgi jāsāk strādāt pie tā, lai veicinātu Valsts policijas  turpmāko attīstību, jo ministra teiktajā ir daļēja taisnība par gauso krimināllietu izmeklēšanas gaitu, ko ietekmē vairāki faktori, piemēram, nepilnības kriminālprocesa likumā, izglītības iegūšanas iespējas, darbaspēka trūkums, sociālās garantijas un atalgojums.

Sabiedrības integrācijas fonda priekšsēdētāja amatam no nevalstisko organizāciju vidus šobrīd ir vismaz četri iespējamie pretendenti. Kurzemes Nevalstisko organizāciju centra vadītāja Inese Siliņa norādīja, ka NVO pārstāvji šobrīd izskata visus iespējamos variantus. Siliņa gan atteicās paust konkrētu cilvēku vārdus, norādot uz to, ka šo cilvēku vārdi tāpat jau ir “apritē”. Vienlaikus viņa atklāja, ka pretendentu vidū ir gan fonda padomes locekļi, gan arī citi NVO sektora biedri.

Veselības inspekcija  pieprasījusi paskaidrojumus Daugavpils reģionālajai slimnīcai saistībā ar Krāslavā piekauto un vēlāk slimnīcā mirušo vīrieti. Pēc paskaidrojumu saņemšanas inspekcija lems par tālāko rīcību, bet patlaban nevarot paredzēt, kāda tā būs. Jau ziņots, ka Valsts policija izmeklē kriminālprocesu, kurā kāds vīrietis Krāslavā piekauts un nākamajā dienā slimnīcā nomiris.

No 13. līdz 15.augustam saistībā ar Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem virzienā uz Aglonu tiks norīkoti papildu autobusu reisi, kā arī tiks pagarināti autobusu un vilcienu reisi. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits.

Šodien visā Latvijas teritorijā lokāli gaidāmi pērkona negaisi, kas turpināsies līdz pat vakaram, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskotājā informācijā. Pērkona negaisu pavada vēja brāzmas ar ātrumu līdz 15 metriem sekundē. Vietām gaidāmas arī stipras pērkona lietusgāzes.

Lietusgāžu izraisītos plūdos Vjetnamas vidienē gājuši bojā astoņi cilvēki, piektdien paziņojušas amatpersonas. Applūdušas teju 1500 ēkas un 10 000 hektāru lauksaimniecības platību. Lietusgāzes, kas sākās trešdien, turpinās arī šodien.

Vairāk nekā 200 ASV pilsētu mēri nosūtījuši vēstuli Senāta abu partiju līderiem, mudinot pārtraukt vasaras brīvdienas un pieņemt stingākus likumus šaujamieroču jomā, ar šo aicinājumu nākot klājā laikā, kad Savienoto Valstu sabiedrība vēl nav atguvusies pēc pēdējām divām masu apšaudēm. Vēstuli parakstījušo vidū ir Teksasas Elpaso un Ohaio Deitonas mēri, kur nedēļas nogalē apšaudēs tika nogalināts 31 cilvēks.

Avots: LETA