Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Patēriņa cenas šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju Latvijā pieauga par 0,2%, bet gada inflācija – šogad augustā salīdzinājumā ar 2018.gada augustu – sasniedza 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Savukārt 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, augustā pieauga par 3%.

Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja Dace Ķezbere pašlaik tomēr neatkāpsies no padomes vadītājas amata, tāpēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš  nolēmis rosināt viņas atstādināšanu. Iepriekš, vasaras vidū, Ķezbere norādīja, ka līdz ar parlamenta rudens sesijas atsākšanos paziņos par savu turpmāko darbību NEPLP.

Visām vēlēšanu informācijas tehnoloģiju sistēmām būtu jābūt valsts īpašumā, uzskata Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.  Līdz ar to nebūtu jāturpina prakse, ka sistēmas pirms katrām vēlēšanām tiek īrētas kā pakalpojums. Sistēmām esot valsts īpašumā, būtu iespējams labāk pārvaldīt to drošības riskus un nākotnē ietaupīt, ieviešot nepieciešamos sistēmas uzlabojumus pirms kārtējām vēlēšanām, kā arī īsākos termiņos sagatavot nepieciešamās izmaiņas ārkārtas vēlēšanu gadījumā, skaidro Centrālās vēlēšanu komisijas  vadītāja.

Latvija stingri nosoda Krievijas vakar rīkotās tā dēvētās Krimas un Sevastopoles likumdevēju institūciju vēlēšanas un uzskata tās par neleģitīmām. Ministrijā skaidroja, ka Latvija atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību un konsekventi neatzīst Krievijas īstenoto Krimas un Sevastopoles prettiesisko aneksiju. Ārlietu ministrija arī atkārtoti uzsvēra nepieciešamību starptautiskajai sabiedrībai ieguldīt maksimālas pūles starptautisko tiesību normu un valstu teritoriālās vienotības, un suverenitātes nodrošināšanā. Jau vēstīts, ka Krievijā vakar notika reģionālās un municipālās vēlēšanas. Tajās bija paredzēts ievēlēt gubernatorus 16 reģionos, bet 13 reģionos ievēlēt likumdošana sapulces, tostarp arī Krimā, kuru Krievija okupēja 2014.gadā.

Šonedēļ “Startup” dienas ietvaros notiks trešais Ekonomikas ministrijas  organizētais Jaunuzņēmumu kopienas forums. Forums būs kā platforma dialoga veidošanai starp jaunuzņēmumiem un publiskā, privātā un akadēmiskā sektora pārstāvjiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Forumā tiek aicināti piedalīties arī lielo uzņēmumu un valsts uzņēmumu pārstāvji.

Nelielais pacientu skaits atsevišķu slimnīcu uzņemšanas nodaļās pirmšķietami ļauj Veselības ministrijai secināt, ka būtu nepieciešams pārskatīt slimnīcai noteikto aprūpes līmeni, liecina informatīvais ziņojums par izmaiņām slimnīcu darbībā. Ministrija sadarbībā ar ārstniecības iestādēm pērn izskatīja slimnīcu līmeņus un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu profilus, kā rezultātā Siguldas slimnīca no plānotā otrā līmeņa slimnīcas tika pārcelta pie specializētām slimnīcām, savukārt Saldus medicīnas centrā, kā līdz šim, tiek apmaksāta steidzamās medicīniskās palīdzības punkta darbība un aprūpes gultas.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēr, ka notiekošais Krievijā pagaidām gan vēl neļauj izdarīt secinājumus, ka tur ir gaidāmas kādas lielas pārmaiņas, tomēr redzams, ka Krimas okupācijas radītā eiforija ir pagaisusi. Tāpat pāragri cerēt, ka aizvadītās nedēļas nogalē notikusī Krievijas un Ukrainas gūstekņu apmaiņa iezīmētu kādu jaunu punktu abu konfliktējošo valstu attiecībās, lai gan pati par sevi tā ir vērtējama pozitīvi.

Vakar notikušajās Maskavas domes vēlēšanās valdošā partija “Vienotā Krievija” zaudējusi trešo daļu vietu, atsaucoties uz provizoriskajiem rezultātiem, pirmdien vēsta ziņu aģentūra “RIA Novosti”. Šāds vēlēšanu iznākums varētu nozīmēt, ka stratēģiskajai balsošanai, uz ko aicināja opozīcija, bijušas sekmes. Opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs bija mudinājis vēlētājus visā Krievijā municipālajās un reģionālajās vēlēšanās balsot taktiski par kandidātiem, kuriem ir vislielākās izredzes sakaut “Vienotās Krievijas” kandidātus.

Vairāki simti formās tērptu skolēnu, no kuriem daudziem sejas sedza maskas, šodien visā Honkongā sadevās rokās un izveidoja dzīvas ķēdes, šādi pēc kārtējās nedēļas nogales, kurā tika pieredzētas sadursmes, paužot atbalstu demokrātijas atbalstītāju protestiem. Metro stacijas, kas vakar tika slēgtas pēc dažkārt vardarbīgām konfrontācijām, atkal tika atvērtas.

Austrālija šodien likusi interneta pakalpojumu sniedzējiem bloķēt astoņas tīmekļa vietnes, kas publicējušas ar Kraistčērčas mošejas slaktiņu saistītus materiālus, varasiestādēm pirmo reizi izmantojot jaunos cenzūras noteikumus. Pēc martā Jaunzēlandes mošejās notikušā slaktiņa, kas tika straumēts tiešraidē, Austrālijas valdība paplašinājusi cenzūras tiesības. Varasiestādes atteicās izpaust, kādas vietnes ir nobloķētas, nevēlotās tām dāvāt lieku popularitāti.

ANO cilvēktiesību augstā komisāre Mičela Bačeleta šodien pauda satraukumu par policijas brutālo vēršanos pret demonstrantiem Krievijā pirms tur nule kā notikušajām vēlēšanām, mudinot veikt izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām par spēka pārmērīgu pielietošanu.

Lielbritānijas parlamenta darbs uz mēnesi tiks apturets no šīsdienas vakara, paziņojis valdības preses sekretārs. Viņš piebilda, ka tas notiks neatkarīgi no tā, kā parlaments nobalsos par premjerminista Borisa Džonsona priekšlikumu rīkot pirmstermiņa vēlēšanas.

Avots: LETA