Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_5

Saeimas vēlēšanās sabiedrībai patika populisti, nevis darba darītāji, tādu vērtējumu otrdien žurnālistiem par vēlēšanu rezultātiem pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kurš nesaņēma pietiekošu vēlētāju atbalstu, lai iekļūtu nākamajā Saeimā. Vērtējot paveikto vairāk nekā divu gadu laikā izglītības un zinātnes ministra amatā, Šadurskis uzsvēra, ka ir gandarīts ar padarīto, jo tika paveikts daudz, kā piemēru minot izglītības satura un valodas jautājumus.

Latvijas Žurnālistu asociācija pauž dziļu satraukumu par Bulgārijas pētnieciskās žurnālistes Viktorijas Marinovas nogalināšanu un pieprasa nekavējoties sākt neatkarīgu viņas nāves apstākļu izmeklēšanu. Satraukumu par notikušo ir paudusi arī Eiropas drošības un sadarbības organizācija un Eiropas Komisija, savukārt organizācija “Reportieri bez robežām” norādījusi, ka pētnieciskie žurnālisti Bulgārijā regulāri tiek iebiedēti un pakļauti spiedienam, kas nav pieļaujami Eiropas Savienības dalībvalstij.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis un Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības prezidente Irēna Liepiņa parakstījuši sadarbības memorandu, lai veicinātu sociālā dialoga attīstību pasta nozarē un veicinātu nozares izaugsmi.

Nākamā gada pavasarī telekomunikācijas uzņēmums “Lattelecom” mainīs nosaukumu uz un zīmolu “tet”, šodien “Lattelecom” forumā pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Viņš sacīja, ka “tet” ir zīmols, kas patlaban nodrošina elektrības biznesu, bet tagad “ar jaunu enerģiju tas būs jaunais tehnoloģiju zīmols, kas turpinās attīstīties ārvalstu tirgos”. Gulbis atzīmēja, ka zem nosaukuma “tet” būs divi pamatvirzienu zīmoli – “tet” būs atpazīstams arī kā tehnoloģiju zīmols, bet “Helio” kā izklaides zīmols.

Uz Latvijas Ārstu biedrības prezidenta amatu pagaidām kandidē viens ārsts, aģentūru informē biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova. Viņa norādīja, ka Latvijas Ārstu biedrības  biedru pilnsapulce notiks 18.oktobrī. Lai tā būtu lemtspējīga, uz to jāierodas vismaz pusei b

Iekšējās drošības birojs ir aizturējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu un darbinieku par iespējamu neizpaužamu ziņu izpaušanu. Birojā  skaidroja, ka personas, izmantojot dienesta pienākumu veikšanai piešķirtās informāciju sistēmas piekļuves tiesības, bez likumīga pamata veica personas datu pārbaudi ar darbu nesaistītām vajadzībām un iegūtās ziņas izpauda trešajām personām.

Valsts policija pret drošības naudu ir atbrīvojusi no apcietinājuma aizdomās par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību turēto Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu. Zeiļa atradās apcietinājumā kopš augusta beigām, kad viņš tika aizturēts saistībā ar aizdomām par viņa dalību cilvēktirdzniecībā.

Avots: LETA