Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_5

Saeima šodien noraidīja “Saskaņas” deputātu iesniegto pieprasījumu par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam. Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un tiesiskumu un likumību.

 

Tikmēr Saeima pieņēma aicinājumu Ekonomikas ministrijai izstrādāt tiesību aktus elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes atcelšanai no šī gada 31.marta, lai gan EM līdzšinējā ministra Arvila Ašeradena  vadībā piedāvāja to atcelt no 2022.gada. Lēmums pieņemts, par to balsojot 86 deputātiem un nevienam nebalsojot “pret” vai “atturoties”.

 

Saeima šodien vienbalsīgi nolēma nodot parlamenta Budžeta un finanšu komisijai tālākai izvērtēšanai sabiedrības iniciatīvu par azartspēļu zāļu aizliegšanu Latvijā. Iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” iepriekš parakstījās 11 000 Latvijas pilsoņu, un tā iesniegta Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kas decembra vidū nolēma virzīt šo jautājumu skatīšanai Saeimas plenārsēdē.

 

Drošības dienesta darbinieki trīs Vācijas lidostās šodien rīko streiku, kura dēļ atcelti gandrīz 640 lidojumi un ietekmēti aptuveni 100 000 pasažieru. Atceltie lidojumi ir vairāk nekā puse no 1050 plānotajiem reisiem, kam bija plānots izlidot no Diseldorfas, Ķelnes/Bonnas un Štutgartes lidostām. Arodbiedrība vēlas, lai drošības dienesta darbinieku algas tiktu palielinātas līdz 20 eiro stundā, salīdzinot ar 17 eiro šobrīd, kas būtu aptuveni 17% pieaugums.

 

Šveices varasiestādes Pasaules ekonomikas foruma laikā, kad Davosā uzturēsies ASV prezidents Donalds Tramps, atļāvušas Sociālistu partijas jaunatnes spārnam rīkot tur demonstrāciju pret Trampu. Davosas varasiestādes norādījušas, ka cilvēkiem jānodrošina tiesības protestēt un paust savu viedokli, tostarp arī Pasaules ekonomikas foruma laikā no 22.janvāra līdz 25.janvārim, demonstrācija plānota 24.janvārī. Forumā piedalīsies arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross.

 

Ar vairākiem atceres pasākumiem daudzviet Latvijā nedēļas garumā pieminēs 1991.gada barikāžu notikumus. Rīgā pirmais atceres pasākums notiks jau šo svētdien, 13.janvārī, kad Zaķusalā laikā no plkst.18 līdz 21 notiks pulcēšanās pie ugunskura. Barikāžu piemiņas pasākumi notiks daudzviet Latvijā.

 

Rīgas Centrāltirgū 13. janvārī uz rekonstrukcijas laiku slēgs Piena paviljonu, bet 15. janvārī apmeklētājiem tiks atvērts Gastronomijas paviljons, kurā gan labiekārtošanas darbi turpināsies ēdināšanas  zonā. Uzņēmumā neprecizē, kad varētu atklāt arī šo paviljona daļu.

 

Avots:    LETA