Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_3

NATO un Eiropas Savienības partneri aizvien vairāk apzinās mūsdienu apdraudējumu daudzveidīgo raksturu, tikšanās laikā ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents uzsvēra, ka NATO kaujas grupa Latvijā darbojas veiksmīgi, “pateicoties izcilajai Kanādas vadībai”. Puses atzīmējušas pozitīvo dinamiku, kas pēdējo gadu laikā iezīmējusies Latvijas un Kanādas sadarbībā. Latvijas un Kanādas ciešā sadarbība stiprina visai Eiropai tik nozīmīgo Transatlantisko saikni, izteicies Vējonis.

Gaidāmais NATO samits noteiks, kādas būs turpmākās ASV un Eiropas Savienības attiecības drošības un aizsardzības jomā, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks. Politiķis pauda nožēlu, ka ASV prezidenta Donalda Trampa līdz šim īstenotā retorika rada bažas, ka attiecību saspīlējums var tikt pārnests jau uz tā sarežģītajiem tirdzniecības un ekonomikas jautājumiem, kas ir negatīvs signāls.

Neskatoties uz Lielbritānijas iekšpolitiskajiem notikumiem, pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis kopīgi var panākt sev labāko risinājumu “Brexit” procesā, uzskata Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze.  Komentējot vairāku Lielbritānijas ministru atkāpšanos, Krauze norādīja, ka šis ir konkrētas valsts iekšpolitisks jautājums. Tas varētu ietekmēt “Brexit” procesu, taču rezultātu vairāk ietekmēs tas, vai pārējās ES valstis spēs būs vienotas, tādā veidā panākot labāko rezultātu.

Pagājušajā nedēļā Rīgā notiekošo Dziesmu un deju svētku norises vietās bijusi liela interese pie tā sauktajiem reemigrācijas stendiem, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Reģionālo reemigrācijas koordinatoru stendi bija ierīkoti Dziesmu un deju svētku koncertos Mežaparkā un Daugavas stadionā. Mērķis bija uzrunāt iespējami plašu emigrējušo Latvijas iedzīvotāju loku par iespējām atgriezties.

Austrijas iekšlietu ministrs Herberts Kikls šodien pirms Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministru sanāksmes paudis viedokli, ka migrantiem vajadzētu aizliegt pieteikties patvērumam Eiropas Savienības teritorijā. Šādas izmaiņas nepieciešamas, lai izskaustu cilvēku kontrabandu, uzskata Kikls, norādot, ka migrantiem būtu jāpiesakās patvērumam, kamēr viņi atrodas ārpus Eiropas Savienības.

Japānā lietusgāžu izraisītajos plūdos un zemes nogruvumos bojāgājušo skaits  sasniedzis 156 cilvēkus.  Meklēšanas un glābšanas operācijas katastrofas skartajos Japānas rietumos turpinās, jo vairāki desmiti cilvēku joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Evakuācijas centros patvērušies aptuveni 11 000 cilvēku.

Londonā šodien notiek pirmā Terēzas Mejas valdības sēde jaunā sastāvā. Lielbritānijas premjere bija spiesta nomainīt divus nozīmīgus ministrus. Tas daudziem lika apšaubīt viņas spēju turpināt vadīt valdību. Ārlietu ministrs Boriss Džonsons un par izstāšanos no Eiropas Savienības atbildīgais Deivids Deiviss ir paziņojuši par atkāpšanos, jo nepiekrīt valdības “Brexit” sarunu stratēģijai. Viņi uzskata, ka šādi Lielbritānija paliks par ES koloniju.

No applūdušās alas Taizemē izglābti jau desmit zēni, bet alā vēl palikuši divi zēni un viņu futbola treneris, paziņojušas amatpersonas. Divpadsmit zēni un viņu futbola treneris tika iesprostoti pazemē 23.jūnijā, kad devās ekskursijā uz alu. Tobrīd ala bija sausa, taču sākās stipras lietusgāzes, kas applūdināja ieeju alā.

Šogad divi nozīmīgi sporta notikumi – Pasaules kausa izcīņa futbolā un Vimbldonas tenisa turnīrs notiek vienlaikus. Tā kā Pasaules kausa pusfinālā spēlēs Anglija, un spēle notiks tenisa turnīra laikā, tad prestižā tenisa turnīra organizatori ir mīkstinājuši noteikumus, ļaujot pusfināla spēli skatīties mobilajās ierīcēs, ziņo “The Times”.

Avots: LETA