Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Ar pirmo numuru 13.Saeimas vēlēšanās startēs Latvijas Krievu savienība, šodien tika noskaidrots Centrālās vēlēšanu komisijas notikušajā parlamenta vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē parlamenta Sarkanajā zālē.  Pirmais kārtas numurs dod tiesības atrasties vēlēšanu zīmju komplekta, kas tiek izsniegts vēlētājiem izvēles izdarīšanai, augšpusē.  Ar otro numuru startēs Jaunā konservatīvā partija, ar trešo – “Rīcības partija”, bet ceturtais numurs Saeimas vēlēšanās būs nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

Zemesgabalu potenciālajam olimpiskajam ciematam Siguldā pašvaldība pirks no pilsētas Evaņģēliski luteriskās draudzes. Plānotā ciemata atrašanās vieta ir gājiena attālumā no pasākuma norises vietas – bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda”, kā arī galvenās treniņu vietas Siguldas Sporta centra. Jau vēstīts, ka Siguldas novada dome vakar konceptuāli atbalstīja zemes iegādi potenciālajam olimpiskajam ciematam Siguldā. Tāpat ziņots, ka ir parakstīts sadarbības memorands par Latvijas un Zviedrijas kopīgu ieceri organizēt 2026.gada ziemas olimpiskās spēles abās valstīs.

Arī Latvijas kiberdrošības speciālisti nupat secinājuši, ka Krievijas kompānijas „Yandex. Taxi” lietotne ievāc dažādus lietotāju datus.   „Yandex. Taxi” ir mobilo telefonu lietotne, ar kuru var izsaukt taksometru. Pēc tam, kad Lietuvas drošības dienests un valdības vadītājs aicināja neizmantot “Yandex Taxi”, arī Latvijas interneta drošības institūcija CERT.lv izpētīja lietotni. Tajā secināja, ka tā ievāc dažādus lietotāju datus. Turklāt daļu no datiem lietotne sūta arī uz Krieviju.

Latvijas cietumos aptuveni 60% ieslodzīto nerunā latviešu valodā, šodien Latvijas Radio atzina Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure. Papildus Latvijas iedzīvotājiem, kuri nerunā valsts valodā, cietumos patlaban uzturas arī apmēram 100 ārvalstnieku.  Spure kā  piemēru minēja Vjetnamas pilsoņus,  kuri nokļūst cietumos par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Latvijas lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīna no Rīgas uz Tbilisi īsi pēc pacelšanās bija spiesta atgriezties Rīgā traucējumu dēļ vienā no gaisa padeves sistēmām. “airBaltic” Korporatīvās komunikācijas nodaļā piebilda, lai gan ar šādu defektu atbilstoši visām drošības prasībām būtu iespējams turpināt lidojumu līdz noteiktam lidojuma augstumam, Tbilisi atrodas kalnainā apvidū, aiz Kaukāza kalnu grēdas, tādēļ tika pieņemts lēmums atgriezties Rīgā un mainīt lidmašīnu.

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti vairākās Eiropas valstīs šodien rīko koordinētu 24 stundu streiku, ietekmējot desmitiem tūkstošu pasažieru plānus. Streiku rīko “Ryanair” piloti Īrijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē un Zviedrijā, aviosabiedrībai liekot atcelt aptuveni 400 no šodien ieplānotajiem 2400 reisiem. Streika dēļ “Ryanair” šodien atcēlis arī reisus no lidostas “Rīga” uz Briseli, Berlīni un Brēmeni. Attiecīgi atcelti arī reisi no šīm trim pilsētām uz Rīgas lidostu.

Igaunijas militārpersonas un glābēji šodien turpina meklēt Spānijas iznīcinātāja nejauši izšautās raķetes daļas.  Meklēšana notiek purvainā un neapdzīvotā teritorijā Endlas dabas rezervātā, Igaunijas vidienē, kur, kā tiek uzskatīts, raķete nokrita. Igaunijas Gaisa spēki uzskata, ka raķete, visticamāk, uzsprāgusi. Raķetes nokrišana izraisīja kūdras ugunsgrēku, kuru līdz vakardienas vakaram izdevās nodzēst, paziņojis Igaunijas Glābšanas dienests.

Britu aktieris un komiķis Rovans Atkinsons, kas visā pasaulē, domājams, vislabāk pazīstams mistera Bīna lomā, iestājies par bijušo ārlietu ministru Borisu Džonsonu, kas izpelnījies daļas sabiedrības kritikas ar saviem izteikumiem par parandžām. Kā ziņots,  Džonsons šonedēļ kritizēja Dānijas aizliegumu nesāt parandžas, taču vienlaikus norādīja, ka šis tradicionālais musulmaņu sieviešu apģērba gals esot pazemojošs un liekot sievietēm izskatīties pēc pastkastītēm vai banku laupītājiem.

Vācijā no ieslodzījuma pirms tiesas piespriestā ieslodzījuma termiņa beigām tiks atbrīvots marokānis Munirs al Motasadeks, kurš ir saistīts ar ASV 2001.gada 11.septembra teroraktu sagatavošanu un savulaik kļuva par pirmo notiesāto šajā lietā. Iecerēts, ka pēc atbrīvošanas 44 gadus vecais Motasadeks tiks deportēts uz Maroku, kur dzīvo viņa sieva baltkrieviete Marija un divi bērni.

Avots: LETA