Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Līdzšinējais Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis jaunajā EK sastāvā izraudzīts par izpildviceprezidentu finanšu pakalpojumu un ekonomikas jomā.
EK prezidente Urzula fon der Leiena savā uzrunā šodien norādīja, ka “Eiropai ir unikāla sociālā tirgus ekonomika, kas ir labklājības un sociālā taisnīguma avots” un Valdis Dombrovskis vadīs mūsu darbu, lai mūsu ekonomikā apvienotu sociālos jautājumus un tirgu.
Tikmēr Dombrovskis ir gandarīts par Leienas piedāvājumu viņas komandā uzņemties priekšsēdētājas izpildvietnieka pienākumus, lai koordinētu darbu pie ekonomikas un atbildētu par finanšu pakalpojumiem.
Leienas komandas sastāvam gan vēl jāgūst apstiprinājums ES Padomē.
Tāpat paredzēta visu komisāru kandidātu noklausīšanās Eiropas Parlamentā, kas plānota septembra beigās un oktobra sākumā.

 

Jauniešiem, it īpaši vīriešiem, ir nepieciešami stimuli, lai iestātos augstākās izglītības iestādē un iegūtu augstāko izglītību, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas pētījuma rezultāti.
Pērn 34%-iem Latvijas iedzīvotāju 25-64 gadu vecumā bija augstākā izglītība, salīdzinot ar 37% OECD vidēji.
Augstāko izglītību 2018.gadā ieguvušo sadalījums pa dzimumiem nav vienmērīgs – augstākās izglītības ieguvēju proporcija vīriešiem ir mazāka nekā sievietēm – attiecīgi 30% un 54%.

 

22% aptaujāto iedzīvotāju ir saskārušies ar tiesu izpildītājiem dažādos statusos, turklāt gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju citiem ir aizdevuši nozīmīgu naudas summu, kuru atrunātajā laikā nav saņēmuši atpakaļ, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja, kurā noskaidrots, ka 29%, kuri ir aizdevuši nozīmīgu naudas summu, to atgriezt ir centušies paši, neiesaistot trešo personu.

 

Lielbritānijas nacionālā aviokompānija “British Airways” arī šodien atcēlusi gandrīz visus reisus no Lielbritānijas, pilotiem otro dienu turpinot streiku.
Tiek ziņots, ka atcelti gandrīz 850-it reisi, ietekmējot vairāk nekā 100 000 pasažieru.
Piloti jau brīdinājuši, ka vēl vienu dienu streikos 27.septembrī un, iespējams, arī tuvāk ziemas brīvdienām, ja situācija zemo algu jautājumā netiks atrisināta.
Tiek lēsts, ka divu dienu streiks lidsabiedrībai izmaksās 89,6 miljonus eiro.

 

Avots:   LETA