Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Latvijai un Jaunzēlandei ir liels izaugsmes potenciāls gan politiskajā, gan ekonomiskajā sadarbībā, akreditējot Jaunzēlandes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā, Mēriju Patrīciju Tērstoni, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Šodien Ministru kabinets atbalstīja Latvijas valdības un Kuveitas valdības līguma projektu par ekonomisko un tehnisko sadarbību. Ekonomikas ministrijā norādīja, ka Latvijas valdības un Kuveitas valdības ekonomiskās sadarbības līgums būs svarīgākais divpusējo ekonomisko sadarbību regulējošais līgums. Lai nodrošinātu līguma īstenošanu, tā ietvaros tiks izveidota Latvijas un Kuveitas apvienotā komiteja.

Ministru kabinets šodien apstiprināja vairāk nekā 2oo tūkstošu eiro novirzīšanu Lubānas, Raunas, Gulbenes, Saulkrastu un Vecpiebalgas novadu pašvaldībām infrastruktūras objektu atjaunošanas darbiem pēc augusta vētras. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija līdzekļus lūgusi piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Ministru kabinets šodien atbalstīja priekšlikumu piešķirt AS “Latvijas balzams” uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi 4,24 miljonu eiro apmērā par apjomīga investīciju projekta īstenošanu.

No šodienas līdz 8.novembrim iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties publiskajā apspriešanā par zemes vienību un ēku adrešu maiņu Purvciema un Dārzciema apkaimēs. Konkrētajai publiskajai apspriešanai nodotas kopumā 713 ēkas un 251 zemes vienība. Publiskās apspriešanas laikā pie ēku fasādēm, kuras skar adresācijas maiņa, tiks izvietoti informatīvie materiāli par piedāvāto jauno adresi. Par to iedzīvotājiem būs iespējams izteikt argumentētu viedokli, aizpildot aptaujas anketu.

Lietuvas Seims šodien ratificēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību līgumu par “Rail Baltica” dzelzceļa savienojuma izveidi. Kā ziņots, trīs Baltijas valstu premjerministri janvārī parakstīja līgumu par “Rail Baltica” projektu, kurā izklāstīti tā attīstības termiņi, maršruts un vairākas tehniskās detaļas. Latvijas Saeima un Igaunijas Rīgikogu šo līgumu ratificēja jūnijā.

Eiropas Savienības konkurences komisāre Margrēte Vestagere šodien vizītes laikā Viļņā paziņoja, ka Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posma problēmu var atrisināt tā atjaunošana, taču piebilda, ka iespējami arī citi problēmas risinājuma veidi. Konkurences komisāre teica, ka uzņēmumam “Lietuvas geležinkeliai” tika noteikts gandrīz 28 miljonu eiro naudassods, jo tas, izmantojot dominējošo stāvokli, rīkojies, lai novērstu konkurenci.

Sabiedriskā sektora darbinieku streiks, kas izsludināts, protestējot pret valdības taupības pasākumiem, šodien paralizējis sabiedrisko transportu Briselē un citās Beļģijas pilsētās. Dienu ilgajā streikā, kuru izsludinājusi Beļģijas lielākā arodbiedrība, lai protestētu pret budžeta izdevumu samazināšanu un valstij piederošo uzņēmumu privatizāciju, piedalās arī skolotāji un atkritumu savācēji. Briseles ielās nav neviena autobusu un darbojas tikai viena metro līnija.

Avots: LETA