Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv pārtraukta parakstu vākšana par Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas iniciatīvu brīvi izvēlēties mācību valodu. Tiek norādīts, ka veicot papildu izvērtēšanu, pastāv pamatotas aizdomas, ka iesniegtā iniciatīva ir pretrunā Satversmi. Tādēļ patlaban parakstu vākšana apturēta.

 

Līdz ar valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sasaisti ar nodokļu nomaksu, par valsts medicīnu papildus būs jāmaksā arī trešās grupas invalīdiem, audžuvecākiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem. Tomēr skatot likumprojektu pirms otrā lasījuma Saeimā atbildīgā komisija vērtēs, kuras iedzīvotāju grupas tiks atbrīvos no maksājuma par veselības apdrošināšanu. Tiek norādīts, ka nākamais būs pārejas gads, kad institūcijas pārliecināsies vai persona maksā sociālās iemaksas. Bet no aiznākamā gada, ja tās netiks veiktas, attiecīgajam indivīdam pienāksies tikai neatliekamā un dzemdību palīdzība, kā arī vizītes pie ģimenes ārsta. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri maksā visus nodokļus, būs apdrošināti automātiski.

 

Kļuvis zināms, kad Apvienotā Karaliste oficiāli izstāsies no Eiropas Savienības un tas notiks 2019.gada 29.martā plkst.23.00 pēc vietējā laika, paziņojis britu «Brexit» ministrs Deivids Deiviss. Tas nozīmē, ka vēsturiskā izstāšanās no ES notiks pusnaktī pēc Briseles laika. Un tieši laiks tiks iekļauts likumā par izstāšanos. Kā norāda Deiviss, precīza laika noteikšana «kliedēs jebkādu neizpratni vai bažas par to, ko nozīmē jēdziens «izstāšanās diena»».

 

Francijas prezidents Emanuels Makrons ieradies iepriekš neizziņotā īsā vizītē Saūda Arābijā, kur ticies ar kroņprinci Mohammedu bin Salmanu, lai risinātu krīzi Libānā, kuras eskalēšanā tiek vainota monarhija. Tiek ziņots, ka Makrons sarunās uzsvēris Libānas “stabilitātes un integritātes nozīmi”, norādot, ka visiem Libānas politiķiem jābūt spējīgiem justies brīvi, bet ir asi jāvēršas pret tiem, kuri apdraud līderu dzīvību. Libāna ir bijusī Francijas kolonija, ar kuru tā joprojām uztur ciešas attiecības.

 

Vācijā saniknotie kaimiņi izsaukuši policiju uz kādu dzīvokli, kurā dārdējusi skaļa mūzika, taču izrādījies, ka mūzikas centru nejauši ieslēdzis kaķis. Policijas paziņojumā sacīts, ka dzīvnieks bijis atstāts viens un sācis spēlēties ar pulti, nejauši ieslēdzot mūzikas centru lielā skaļumā. Policijas paziņojumā nav teikts, vai par notikušo kāds tiks sodīts.

 

Avots:    LETA