Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Uz Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja amatu kandidēs deputāti Inese Lībiņa-Egnere un Jānis Ruks, un pagaidām kādam no šiem pretendentiem nav pārliecinoša atbalsta. Līdz šim Nacionālās drošības komisiju vadīja politiķe Solvita Āboltiņa, kura nolikusi deputātes mandātu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien un rīt piedalīsies ikgadējā starptautiskā ārlietu un drošības politikas ekspertu sanāksmē “Sniega tikšanās” Lietuvā. Sanāksme jau vienpadsmito reizi notiks Traķos, un Rinkēvičs uzstāsies panelī par transatlantiskajām attiecībām. Ārlietu ministri, diplomāti, padomnieki, parlamentārieši un drošības politikas eksperti sanāksmē pārrunās aktuālos drošības un ārpolitikas jautājumus. Īpaša uzmanība tiks veltīta transatlantisko attiecību nākotnei, gaidāmajam NATO samitam 2018.gada vasarā, kā arī attiecībām ar Krieviju un Eiropas aizsardzības attīstībai.

Nacionālie bruņotie spēki noslēguši aptuveni 13 miljonus eiro vērtu līgumu par triecienšauteņu un citu ieroču iegādi profesionālajam dienestam, Zemessardzei un Valsts robežsardzei. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis norāda, ka triecienšauteņu un pārējo līgumā iekļauto ieroču iegāde nodrošinās NBS un Zemessardzes karavīrus, kā arī robežsargus ar viena veida un modernākiem ieročiem.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāti tikušies ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu, lai pārrunātu deputātu atklātos faktus, kas liecina par SIA “Rīgas satiksme” izšķērdīgo un pretlikumīgo darbību, kā rezultātā abas puses vienojušās par turpmāku sadarbību. Šīs nedēļas sākumā Krūmiņa aicināja partijas Rīgas domes frakciju uz tikšanos, lai detalizētāk pārrunātu frakcijas deputātu atklātos faktus, kas norāda uz nesaimniecisku un pretlikumīgu Rīgas satiksmes darbību.

Partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis vērsies pie mēra Nila Ušakova ar rosinājumu vienu no Rīgas ielām nosaukt par godu Krievijas opozicionāram Borisam Ņemcovam.  Kā vēstīts, šomēnes ASV varasiestādes paziņojušas, ka daļa avēnijas līdzās Krievijas vēstniecībai Vašingtonā nosaukta par Borisa Ņemcova laukumu. Ņemcovs tika nošauts 2015.gada 27.februārī Maskavas centrā, netālu no Kremļa.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rosina bez maksas izsniegt tikai ļoti vieglās plastmasas iepirkumu maisiņus – tādus, kas ir nepieciešami higiēnas nolūkos vai paredzēti vaļējas pārtikas primārai iepakošanai, kad to izmantošana palīdz novērst pārtikas izšķērdēšanu, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Iepakojuma likumā.

Bruņoti laupītāji Parīzē slavenajā viesnīcā “Ritz” nolaupījuši dārglietas četru miljonu eiro vērtībā. Piecu vīriešu banda Vendoma laukumā esošās viesnīcas pirmajā stāvā ar cirvjiem izsita skatlogus un devās prom ar dārglietām. Trīs bandas locekļus izdevās notvert, kad tie bēga no nozieguma vietas. Divi aizdomās turamie joprojām tiek meklēti.

Avots: LETA