Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Saeimai šodien jāizšķiras, vai atbalstīt opozīcijas pieprasīto premjera Krišjāņa Kariņa demisiju. Šādu ierosinājumu iesniedza parlamenta opozīcijas un arī daži valdībā ietilpstošās partijas „KPV LV” Saeimas deputāti. Kā informē Latvijas Radio, lai arī balsu vairākums ir pietiekams Kariņa valdības atbalstam, tomēr šī balsojuma dēļ vairāki vadošās koalīcijas deputāti bija spiesti pārtraukt komandējumu un atgriezties no tā ātrāk.

ASV medija “Politico” Eiropas portālā publiskoto 40 ietekmīgāko Eiropas Parlamenta deputātu sarakstu noslēdz Latvijas premjers Krišjānis Kariņš, bet Igaunijas Reformu partijas līdere Kaja Kallasa ierindota 15.vietā. Veidojot sarakstu, “Politico” izvērtējis Eiropas Parlamenta  deputātu ietekmi uz nozīmīgākajām debatēm pēdējo pēdējo piecu gadu laikā, piemēram, diskusijām par likuma varu Eiropas Savienībā, caurspīdīgumu, tirgu regulēšanu un cīņu pret klimata izmaiņām.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Rīgas domei pieprasījis veikt pilnu Augusta Deglava ielas pārvada tehnisko apsekošanu un pieņemt atbildīgus lēmumus, lai novērstu riskus cilvēku dzīvībām. Neskatoties uz potenciālajiem draudiem, Rīgas dome uz Augusta Deglava tilta ieviesusi 30 tonnu masas ierobežojumus, bet satiksmei šo objektu nav slēgusi.

Plānots, ka maijā valdība izskatīs Satiksmes ministrijas sagatavoto jauno sabiedriskā transporta maršrutu tīkla optimizācijas koncepciju, lai to varētu ieviest no 2021.gada, tiekoties Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem, pastāstījis satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Linkaits norādījis, ka šobrīd autobusi daudzviet dublē dzelzceļa maršrutus, tādējādi nenodrošinot racionālu budžeta līdzekļu izmantošanu, jo valsts vienā maršrutā dotē pārvadājumus gan dzelzceļam, gan autobusu satiksmei.

Mežaparka Lielās estrādes būvniecība norit pēc plāna, un estrāde būs gatava laikā, solījusi Rīgas dome un estrādes būvnieki. Šodien iepazīties ar notiekošajiem darbiem klātienē tika  aicinātas iesaistītās puses un mediji. Estrādes pārbūvi plānots pabeigt līdz 2020. gada 18. jūnijam, lai tajā varētu notikt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Vidēji diennaktī būvobjektā strādā 150 darbinieki. Būvnieki strādā arī naktsmaiņās, jo plānotie termiņi ir saspringti.

Arī Daugavpilī, līdzīgi kā galvaspilsētā, plānots slēgt visas spēļu zāles, šonedēļ preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš. Jau vēstīts, ka Daugavpils pašvaldība brīdinājusi par licences anulēšanas iespējām tās spēļu zāles, kas nespēj nodrošināt apkārtnē sabiedrisko kārtību un drošību. Spēļu zāļu klienti regulāri izraisa sabiedriskās kārtības pārkāpumus, secinājusi pilsētas pašvaldības policija.

Uz vairākām Lietuvas prezidenta biroja, valdības un Seima elektroniskajām adresēm izplatīta viltus informācija par aizsardzības ministru Raimundu Karobli, kura vārds jau ne vienreiz izmantots uzmanības piesaistīšanai kiberuzbrukumos. Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs to vērtējis kā tipisku kiberuzbrukumu, aicinot nepārsūtīt šādu vēstuli tālāk un nevērt vaļā tajā uzrādītās saites.

Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome šodien otrajā lasījumā apstiprinājusi pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas var novest pie Krievijas interneta izolācijas no ārpasaules.  Likumprojekta autori apgalvo, ka Krievijai esot jārūpējas par sava tīkla drošību pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā gadā nāca klajā ar ASV jauno kiberdrošības stratēģiju. Kritiķi savukārt norāda, ka likumprojektā paredzētie pasākumi būs dārgi un ievērojami paplašinās valdības cenzūras iespējas.

Lielbritānijas policija aizturējusi vietnes “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu, kurš pēdējos septiņus gadus pavadījis Ekvadoras vēstniecībā Londonā. Asanžs aizturēts pēc tam, kad Ekvadora atsaukusi viņam piešķirto politisko patvērumu. Pagājušajā nedēļā Ekvadoras prezidents Lenins Moreno apsūdzēja Asanžu pastāvīgā viņam piešķirtā patvēruma nosacījumu pārkāpšanā un pavēstīja, ka Kito sākusi saskaņot ar Lielbritāniju kārtību, kādā “Wikileaks” dibinātājs varētu atstāt vēstniecību.

Igaunija šonedēļ aizliegusi savos teritoriālajos ūdeņos iebraukt Krievijas mācību buriniekam “Sedov”, jo tajā atradušies kursanti no okupētās Krimas. Igaunija neatzīst nelikumīgo Krimas aneksiju, un uzskata, ka atļaujas izdošana šim mācību buriniekam būtu pretrunā ar Krimas aneksijas neatzīšanas politiku,” norādījusi Igaunijas Ārlietu ministrija.

Avots: LETA