Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-2

Latviju un Nīderlandi saista kopīga izpratne par Eiropas vērtībām un starptautiskajiem izaicinājumiem, pēc tikšanās ar Nīderlandes karali Vilemu Aleksandru sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vējonis norādīja, ka Nīderlandes karaļa vizīte ir īpašs pagodinājums Latvijas simtgadē un skaidri apliecina abu valstu ciešo draudzību un teicamās attiecības. Valstis vienojot gan vēsturiskās saites, kuru pirmsākumi meklējami jau Hanzas savienības laikā, gan draudzīgās attiecības mūsdienās, īpaši pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, uzsvēra Vējonis.

Pirms jauna Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amata konkursa izsludināšanas jāsaprot iespējamās izmaiņas konkursa prasībās, uzskata Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa teiktā, VID vadītāja amata konkursa virzītāja ir Finanšu ministrija, kura veido amata konkursa komisiju un izvēlas novērotājus, pēc tam lūdzot Valsts kanceleju rīkot amata konkursu. Tomēr līdz jauna VID vadītāja amata konkursa izsludināšanai tiks analizēta iepriekšējā pieredze un meklēti risinājumi jaunajam konkursam.

Opozīcijas deputātiem nepiedaloties balsojumā, Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja šodien nespēja pieņemt lēmumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu AS “Rīgas Centrāltirgus” pamatkapitālā. Līdz septembrim Rīgas Centrāltirgus cerēja atrisināt jautājumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu viņu pamatkapitālā, līdz novembrim pabeigt abu ēku demontāžu, ko nepieciešams veikt, lai sakārtotu tirgus teritoriju.

Ir izdevies ierobežot svētdien Ādažu poligonā izcēlušos plašo ugunsgrēku, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta  Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. Viņš skaidroja, ka ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās gan Valsts meža dienesta   transports, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvie transportlīdzekļi, kā arī iesaistījušies Nacionālie bruņotie spēki un dzēšana notiek arī no gaisa. Nav zināms, cik ilgi dzēšanas darbi turpināsies, jo tas būs atkarīgs arī no laika apstākļiem.

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija  atsākusi darbu un atjaunota vilcienu kustība no stacijas, informēja AS “Pasažieru vilciens”. Vilcieni kursē atbilstoši grafikam.  Jau ziņots, ka tehnisku iemeslu dēļ šodien no plkst.13 bija slēgta Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija.

Tallinā šodien notiek NATO Parlamentārās asamblejas Aizsardzības un drošības komitejas apaļā galda diskusija, kurā tiek spriests par drošības situāciju Baltijas jūras reģionā. Rītdien komiteja dosies uz Emari aviobāzi, lai iepazītos ar NATO atturēšanas un aizsardzības potenciālu alianses austrumu flangā un vērotu starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2018” norisi.

Amerikas Savienotās Valstis ir gatavas piedāvāt Ziemeļkorejai unikālas drošības garantijas, ja Phenjana sāks “pilnīgu, pārbaudāmu un neatgriezenisku de-nukle-arizāciju, šodien paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. Norādot, ka Savienotās Valstis nepieļaus, ka Phenjana to apmuļķo, Pompeo uzsvēra, ka ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija piekritīs tiki pilnīgai de-nukle-arizācijai.

Irāna šodien atzina, ka skeptiski raugās uz ASV un Ziemeļkorejas sarunu izredzēm, kā arī brīdināja Phenjanu, lai tā pret Vašingtonas solījumiem izturas ļoti piesardzīgi. ASV prezidents Donalds Tramps, atsakoties no 2015.gada kodolvienošanās ar Irānu un citiem starptautiskiem līgumiem, sevi parādījis kā neuzticams partneris, uzsvēra Irānas Ārlietu ministrijas pārstāvis.

Avots: LETA