Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Veidojot 2018.gada budžeta projektu, politiķi neļāvās populisma vilnim, ko varētu izraisīt Saeimas vēlēšanu tuvums, uzskata finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Ministre, iesniedzot budžeta projektu Saeimā, slavēja valdošās koalīcijas partnerus, ierēdņus un valdības sociālos partnerus. Viņa skaidroja, ka koalīcijā bija diskusijas un panākti kompromisi daudzos jautājumos.

Valdībai būtu jāsāk domāt par bezdeficīta budžetiem, un tas būtu nākamais uzstādījums valdībai – kādā laika periodā to piedāvāt, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš skaidroja, ka tas ir būtisks jautājums, ko abas amatpersonas šodien pārrunājušas, jo jādomā par to, kā valstī veidot uzkrājumus un domāt par ieguldījumiem attīstībā.

Labklājības ministrija kā vienu no variantiem ģimeņu atbalstam rosinās nākamgad nepalielināt pabalstus, bet ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem piemaksāt 100 eiro mēnesī. Labklājības ministrs Jānis Reirs norādīja, ka šis priekšlikums nodrošina, ka tiek ievēroti divi svarīgi principi, par ko panākta vienošanās, proti, netiek samazināts atbalsts jau esošajām ģimenēm, kā arī tiek atbalstītas ģimenes ar trīs un vairāk bērniem.

Valdība apzinās, ka tikai ar pabalstiem demogrāfijas problēmas Latvijā atrisināt nevar, un tas nav vienīgais pasākums, ar kuru var uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Viņš skaidroja, ka šobrīd pastāvošā neskaidrība ar pabalstu apmēru ir tīri matemātiska un nepieciešams modelēt, kā esošā sistēma var reaģēt uz koncepcijas maiņu.

Pēc traģiskā negadījuma Ventspils mazajā peldbaseinā, kur peldēšanas apmācības nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns, Ventspils pilsētas domes izveidotā komisija rosina dalībnieku sapulcē izvērtēt arī olimpiskā centra “Ventspils” amatpersonu atbildību. Komisija ir fiksējusi nepilnības gan apmācības programmas, gan administratīvajā dokumentācijā. Pašlaik tiek gaidīts neatkarīgas institūcijas slēdziens.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs šodien pieprasījis Katalonijas reģionālās valdības premjerministram Karlesam Pudždemonam paskaidrot, vai ir oficiāli pasludināta Katalonijas neatkarība. Pēc Rahoja teiktā, tas ir nepieciešams, lai Spānijas valdība varētu spert tālākus soļus. Katalonijas reģionālā valdība pirms tam trešdien paziņoja, ka Pudždemona un separātiski noskaņoto deputātu parakstītā neatkarības deklarācija ir tikai simbolisks solis.

Krievijas Ārlietu ministrija neizslēdz iespēju pieprasīt ASV samazināt savu diplomātu skaitu Krievijā līdz 300 cilvēkiem vai mazāk. Maskava jūlijā pieprasīja ASV samazināt diplomātisko personālu Krievijā par aptuveni 60%. Atbilstoši Maskavas skaidrojumam tas bija pretsolis uz ASV jaunajām Krievijai noteiktajām sankcijām.

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību aicina pieteikt šajā gadā izdotus autordarbus Latvijas Literatūras gada balvai. Balvai iespējams pieteikt autordarbus tādās kategorijās kā labākais dzejas autordarbs, labākais prozas autordarbs, labākais literatūras autordarbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums un spilgtākā debija literatūrā.

Avots: LETA