Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lai atlīdzinātu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu, partija “Attīstībai/Par!” rosina izmaksāt kompensāciju 40 miljonu eiro apmērā. Politiskā spēka piedāvājums paredz šo summu izmaksāt pa daļām desmit gadu laikā, sākot no 2021.gada un pabeidzot 2030.gadā, liecina ierosinājums, kas iesniegts apspriešanai koalīcijas partneriem. Atlīdzinājums tiktu izmaksāts Latvijas ebreju kopienas restitūcijas fondam.

 

Latvijā kontrabandas cigarešu apjoms aizvadītajā gadā sasniedza 19,5% no kopējā patēriņa, kas ir par 1,6 procentpunktiem mazāk nekā 2017.gadā, savukārt kopējie zaudējumi valsts budžetam ir 61 miljons eiro, liecina starptautiskas auditoru kompānijas neatkarīgais pētījums, kurā norādīts, ka vēl 2014.gadā kontrabandas cigarešu īpatsvars Latvijas tirgū bija 29,8%, bet pēdējos gados tas pakāpeniski samazinās. Kopējais cigarešu patēriņš Latvijā pērn bija 2,3 miljardi, no tām 450 miljoni bija nelegālās cigaretes.

 

Rīgas mērs Dainis Turlais ir gatavs turpināt pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus un nevēlas amatu zaudēt “kādas politiskās grupas iegribu dēļ”, aģentūrai LETA norāda pats politiķis, uzsverot, ka joprojām turpina konsultācijas ar visām domes frakcijām,  principiāli uzskatot, ka nedrīkst būt situācija, ka tikai daļa vēlētu deputātu pieņem lēmumus, bet otra puse vien konstatē pieņemto.

 

Izskatīšanai Saeimā iesniegta vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīta iniciatīva par ātro kredītu reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā. Parakstu vākšanu pērn augustā iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sāka Madara Valtere. Iniciatīvā pausts, ka Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri ātro kredītu dēļ “nonāk lielos parādos”  kā rezultātā bēg uz ārzemēm, lai nopelnītu vairāk vai slēptos no parādu piedzinējiem.

 

Latvijas Universitātes Satversmes sapulces dalībnieki ir sasaukuši komisiju, lai pilnveidotu rektora vēlēšanu reglamentu. Uzlaboto reglamentu plānots ieviest uz nākamajām LU rektora vēlēšanām pēc četriem gadiem. Tiek norādīts, ka jautājums jāsakārto fundamentāli, lai nākamajās rektora vēlēšanās viss notiktu juridiski korekti un pat teorētiski nerastos situācijas, kādas nācās piedzīvot pēdējās rektora vēlēšanās.

 

Krievijas policija un nacionālā gvarde vakar Maskavā gājiena laikā tīmekļa medija “Meduza” žurnālista Ivana Golunova atbalstam aizturējusi aptuveni 100 cilvēkus. Kā vēsta “Radio Brīvība”, policija vispirms aizturējusi žurnālistus un fotogrāfus. Gājienā piedalījās vismaz tūkstotis cilvēku. Maskavas dome to atteicās saskaņot. Golunovs atbrīvots pēc tam, kad tika pieņemts lēmums izbeigt krimināllietu pret viņu. Izmeklētāji skaidroja, ka žurnālists esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Savukārt Golunovs uzsver, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam tā sakot “piesviestas”.

 

Vētra, kas vakar 11.jūnijā, skāra Latviju, valsts autoceļu tīklā lielākos postījumus nodarījusi uz Valmieras un Ventspils šosejām. Tikmēr postījumu apmēri uz mazākas nozīmes valsts autoceļiem vēl tiek apkopoti. Jau ziņots, ka daudzviet Kurzemē vakar krita lieli krusas graudi, kuru diametrs vietām sasniedza pat piecus centimetrus, savukārt vējš vislielākos postījumus radīja Tukumā un tā apkaimē, kur, iespējams, pāri brāzās virpuļviesulis. Tikmēr lauksaimnieki inforfmē, ka spēcīgā krusa, kas skāra Latviju dažviet pilnībā nopostījusi graudaugu sējumus, tomēr šāda mēroga postījumu nav daudz.

 

Eksperimentējot Rīgas ielas turpmāk tiks laistītas arī diennakts karstākajās stundās, nevis tikai pa nakti, kā tas bijis līdz šim, informē Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā. Patlaban pašvaldībai ir septiņas ielu laistīšanas mašīnas, kuru ietilpība ir seši kubikmetri ūdens. Vienā piegājienā mašīna var samitrināt 30 000 kvadrātmetrus ielu un vienas mašīnas uzpildīšana un izbraukšana pa maršrutu izmaksā 240 eiro.

 

 

Avots:   LETA