Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Nākamgad darbu sāks kriminālizlūkošanas atbalsta informācija sistēma, kura būs apvienota ar tiesību aizsardzības un drošības iestādēm. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā paudusi gandarījumu par darbu pie šādas sistēmas izveides. Pašlaik policija sadarbojas ar kolēģiem, piemēram, Drošības policijā un Valsts robežsardzē, tiekoties klātienē. Līdz ar to informācijas vākšana var aizņemt dienu un vēl ilgāku laiku. Savukārt jaunajā sistēma ļaus datorizētā veidā iegūt informāciju krietni ātrāk.

 

12 ES valstu prezidenti 13. un 14. septembrī Latvijā diskutēs par Eiropas nākotni, kad uz sanāksmi ieradīsies Austrijas, Bulgārijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Maltas, Polijas, Portugāles, Slovēnijas, Somijas un Vācijas valstu prezidenti. Ceturtdien ES valstu prezidenti pulcēsies Rundāles pilī, kur plānota svinīgā sagaidīšanas ceremonija.

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sagaida, ka Tieslietu ministrija piedāvās priekšlikumus tiesnešu disciplināratbildības un kvalifikācijas novērtēšanas regulējuma pilnveidei, tomēr tam būtu jānotiek pēc vēlēšanām. Prezidents gan atturas prognozēt, kad šādi priekšlikumi varētu tikt piedāvāti, uzsverot, ka ir priekšvēlēšanu laiks, kas zināmā mērā visās nozarēs un kopumā valstī paralizē normālu darbu.

 

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers ierosinājis atteikties no visu 28 Eiropas Savienības dalībvalstu vienprātības principa atsevišķos ārpolitikas jautājumos, piemēram, lēmumos, kas saistīti ar cilvēktiesībām un civilajām misijām. Junkers pauda viedokli, ka arī atsevišķi nodokļu politikas jautājumi būtu izšķirami ar vairākuma balsošanas procedūru.

 

Tāpat Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers brīdinājis, ka Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības nevarēs pilnībā vai daļēji izmantot ES brīvā tirgus priekšrocības. Eiropas Parlamentā Strasbūrā sakot ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā, Junkers arī norādīja, ka respektē Lielbritānijas lēmumu atstāt ES. Lielbritānija izstāsies no ES nākamā gada 29.martā.

 

Junkers arī aicinājis veidot “jaunu aliansi” ar Āfriku, radot miljoniem darbavietu un noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumu, norādot, ka uz ES attiecībām ar Āfriku vairs nevar skatīties tikai no attīstības palīdzības perspektīvas.

 

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti un stjuarti Vācijā rīko 24 stundu streiku, ietekmējot tūkstošiem pasažieru un liekot lidsabiedrībai atcelt reisus. Patlaban atcēlti 150 no plānotajiem 400 reisiem uz un no Vācijas. Streika nolūks ir panākt atalgojuma palielināšanu un darba nosacījumu uzlabošanu.

 

Eiropas Komisija rosina izbeigt sezonālo pulksteņrādītāju pagriešanu Eiropas Savienībā, ļaujot dalībvalstīm brīvi izvēlēties, vai pastāvīgi piemērot vasaras vai ziemas laika režīmu. Atbilstoši EK priekšlikumam pēdējā sezonālā pulksteņrādītāju pagriešana notiktu nākamgad 31.martā.

 

 

Avots:    LETA