Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” šorīt pakāpeniski atsākusi “Bombardier” lidmašīnu lidojumus pēc tam, kad vakar vakarā tika paziņots par visu jauno šī modeļa gaisa kuģu lidojumu apturēšanu. Viena no lidmašīnām šorīt izlidoja uz Ženēvu. Tiek norādīts, ka lidmašīnas, kas atsāk lidojumus, ir pilnībā drošas lidojumu veikšanai.

 

Vairāki partijas «Latvijas attīstībai» un atsevišķi partiju «Vienotība», Latvijas Reģionu apvienības un Vidzemes partijas politiķi aicina izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un apvienot mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas. Tas nozīmē, ka startam nākamā gada Saeimas vēlēšanās, spēkus aicina apvienot politiķi Mārtiņš Bondars , Artis Pabriks, Vents Armands Krauklis un Juris Pūce. 13. Saeimas vēlēšanas notiks 2018. gada oktobrī.

 

Ar jaunu Tieslietu ministrijas izstrādātu likumprojektu plānots aizsargāt personas pamattiesības uz privāto dzīvi visā ES, tostarp, personas datu aizsardzību, gadījumos, kad personas datu apstrādi veic kompetentās iestādes ar mērķi novērst, izmeklēt, atklāt noziedzīgus nodarījumus un administratīvos pārkāpumus. Personas datu apstrādes principi ir saglabāti līdzīgi kā šobrīd spēkā esošajā Fizisko personu datu aizsardzības likumā.

 

Latvijā jau tiek ieviesti visaptverošas aizsardzības koncepcijas priekšnoteikumi, tomēr šādas sistēmas realizēšanai vēl nepieciešams politisks atbalsts un visas sabiedrības iesaistīšanās, norāda aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš šonedēļ uzturas darba vizītē Gruzijā, piedaloties Gruzijas aizsardzības un drošības konferencē, kurā  ministrs uzstājas paneļdiskusijā par aizsardzības koncepciju un tās principiem.

 

Par godu valsts svētkiem nākamgad Latvijas pilsētās īstenos projektu “Brīvības ielas stāsts”. Šobrtīd Latvijā ir vairāk nekā 60 ielas, bulvāri un laukumi, kuriem ir dots brīvības vārds. Projekta laikā plānots rīkot arī izstādes, kurās iedzīvotāji sniegtu savas liecības par Latvijas vēsturi.

 

 

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete un šī gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko pretendē uz šā gada labākās spēlētājas balvu, vēsta Sieviešu tenisa asociācija Tāpat Ostapenko ir starp kandidātēm uz visvairāk progresējušās tenisistes balvu. Patlaban Ostapenko sieviešu psaules rangā ieņem rekordaugsto septīto vietu un tenisiste ir nodrošinājusi vietu šīs sezonas noslēguma turnīrā.

 

Avots:   LETA