Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Drošības situācijai Korejas pussalā jārod risinājums miermīlīgā un diplomātiskā ceļā, Seulā, to tiekoties ar Korejas prezidentu Mūnu Džēinu, sacīja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Abi prezidenti pārrunāja divpusējo politisko un ekonomisko attiecību stiprināšanu, arī starptautiskās drošības jautājumus.

 

Stokholmā sāksies tiesas prāva pret Uzbekistānas pilsoni Rahmatu Akilovu, kurš ir atzinies, ka ar mērķi nogalināt “neticīgos” pagājušā gada 7.aprīlī ar kravas automašīnu ietriecies cilvēku pūlī Stokholmā, noslepkavojot piecus cilvēkus. Vēl 15 cilvēki teroraktā tika ievainoti. Sagaidāms, ka prāva ilgs līdz maijam, bet spriedumu pasludinās jūnijā.

 

Krievijas aviokatastrofas upuru radinieki atklājuši, ka viņiem neesot bijušas sliktas priekšnojautas attiecībā uz katastrofu. Kāds stāsta, ka mamma beidzamajā sarunā bijusi mierīga un viņai novēlēts laimīgs lidojums. Kāds cits atklāj, ka viņa paziņas stāstījusi, ka viss ir kārtībā un lidmašīna nekavējas. Jau vēstīts, ka lidmašīna avarēja neilgi pēc izlidošanas no Maskavas Domodedovas lidostas, lai dotops uz Orsku, kas atrodas netālu no Krievijas robežas ar Kazahstānu. Krievijas varasiestādes pieļauj, ka iespējami vairāki avārijas cēloņi, tostarp laikapstākļi, tehniskas problēmas vai pilota kļūda. Maskava aizvadītās nedēļas laikā piedzīvojusi intensīvāko snigšanu pēdējo simts gadu laikā.

 

Valsts policija pagājuša gadā krimināllietās izņēmusi gandrīz 900 kilogramus sprāgstvielu. Kopumā pērn par šaujamieroču, munīcijas un sprāgstvielu nelikumīgu apriti sākti 274 kriminālprocesi, kas ir par 19 lietām mazāk nekā gadu iepriekš.

 

Janvārī, salīdzinot ar decembri, sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos palielinājās par 0,7%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas tirgus cenu indikators. Tikmēr sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena mēneša laikā samazinājusies par 0,2%, bet Rīgas rajonā tā nav mainījusies.

 

Latvijas vienīgais ātrslidotājs Haralds Silovs šodien izcīnīja 4. vietu Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu 1500 metru distancē, gūstot augstvērtīgāko sasniegumu šajā sporta disciplīnā Latvijai līdz šim. Šīs Silovam ir trešās olimpiskās spēles karjerā un viņš iepriekš izteicies, ka arī pēdējās.

 

Latvijas labākie slēpotāji Patrīcija Eiduka un Indulis Bikše šodien ieņēma attiecīgi 62. un 64.vietu distanču slēpošanas sprinta sacensībās klasiskajā stilā. Turpinājumā šodien notiks arī ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla kārtas, noskaidrojot olimpiskos čempionus sprintā. Pēdējo sešu gadu Pasaules kausa ieguvējs kalnu slēpošanā Marsels Hiršers no Austrijas ieguva savu pirmo olimpisko zeltu karjerā, triumfējot Phjončhanas olimpisko spēļu Alpu kombinācijas sacensībās, kamēr Kristaps Zvejnieks ieguva 26.vietu, atkārtojot Latvijas rekordu olimpiskajā kalnu slēpošanā. Hiršers savā karjerā izcīnījis 55 uzvaras un visu laiku veiksmīgāko vīriešu kalnu slēpotāju sarakstā ir otrais aiz leģendārā zviedra Ingemara Stēnmarka, kurš 80. un 90.gados izcīnīja 86 uzvaras.

 

Latvijas vadošie skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šodien pa reizei ieņēma 6. un 7. vietu treniņbraucienos pirms ceturtdien gaidāmajām Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu sacensībām. Abiem brāļiem šīs ir ceturtās olimpiskās spēles. Martina kontā ir sudraba godalgas 2010. gadā Vankūverā un 2014. gadā Sočos, arī 7. vieta olimpiskajā debijā Turīnā 2006. gadā. Savukārt Tomasam 21. vieta 2002. gadā Soltleiksitijā un arī 4. vietas Vankūverā un Sočos. Savukārt Leldei 14. vieta olimpiskajā debijā Sočos.

 

Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka pieteicies konkursā uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu, norādot, ka konkursa rezultāti izšķirs, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās.

 

 

Avots:   LETA