Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

Valdība šodien apstiprināja Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju. Nākamnedēļ Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai plānots vienoties ar Valsts kanceleju par VID vadītāja konkursa kritērijiem un laiku. Ministre pagaidām neprognozēja, vai jaunais vadītājs tiks meklēts valsts pārvaldē, vai uzņēmēju vidē, vien norādīja, ka iespējas ir dažādas.

Triju Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri šodien parakstīja kopīgu deklarāciju, paužot četru valstu viedokli par Eiropas Komisijas paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”, tostarp uzsverot nepieciešamību nākotnē izlīdzināt tiešmaksājumus starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Ministri dokumentā vienojušies par to, ka atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas paziņojumu.

Maksātnespējīgā AS “KVV Liepājas metalurgs” mantas izsolēs atgūt visu valsts prasījuma summu, visticamāk, neizdosies, šodien pēc valdības sēdes sacīja Privatizācijas aģentūras vadītājs Vladimirs Loginovs. Aģentūras  vadītājs informēja, ka valsts kopējā prasījuma summa pret “KVV Liepājas metalurgu” patlaban ir 62 miljoni eiro plus soda nauda.

Valstīm vajadzētu ievērot jau esošos tirdzniecības noteikumus un izvairīties no nesaskaņu izraisīšanas, ja tās vēlas saglabāt ekonomikas izaugsmi un aizsargāt darbavietas, otrdien paziņoja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija. Šādu paziņojumu organizācija publiskojusi laikā, kad saasinās nesaskaņas par ASV ieplānotajām muitas nodevām tērauda un alumīnija importam, kas radījušas bažas par globālu tirdzniecības karu.

Saeimas Cilvēktiesību komisijā pēc vairāku mēnešu pārtraukuma atgriezies jautājums par ārvalstu viesprogrammu ierobežošanu ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem, un deputāti šodien vienbalsīgi nolēma aizliegt viesprogrammās piedalīties bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem. Labklājības ministrija secinājusi, ka ciemošanās ārvalstu ģimenēs nereti mēdz noslēgties ar Latvijas bērnu adopciju uz ārvalstīm.

Šonedēļ Rīgā notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes  paplašinātā valdes sēde, kuras centrālā tēma būs traktortehnikas zādzības. Zādzības  kļūst aizvien grūtāk izsekojamas un biežākas, jo tehnikas vienības kļūst aizvien dārgākas un zagļiem iekārojamākas. Diskusijas mērķis ir izstrādāt labākos priekšlikumus, lai pasargātu lauksaimnieka traktortehniku.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, kurš šodien dodas vizītē uz Londonu, paudis solidaritāti ar Lielbritānijas valdību, kas paziņojusi, ka Krievija, iespējams, ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, Anglijas dienvidrietumos. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņoja, ka Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.

Marta nogalē prognozētais ilgstošas sals var palielināt plūdu draudus Daugavā pie Jēkabpils.  Iestājoties siltākam laikam un kūstot sniegam un ledum, ūdens līmenis Daugavā Jēkabpils apkaimē pagaidām nav būtiski cēlies. Būtiska ūdens līmeņa celšanās Daugavā pie Jēkabpils nav sagaidāma arī dažās tuvākajās dienās.

Avots: LETA