Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vairākums šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja precizētos grozījumus Darba likumā, kas paredz iespēju par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu. Vienlaikus grozījumos precizēts, ka ģenerālvienošanās dokumentam būs jāparedz būtiska valsts noteiktās minimālās darba algas vai stundas algas likmes paaugstināšana nozarē – vismaz 50% virs valsts noteiktās minimālās darba algas vai stundas algas likmes.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs  aicina ASV elektroierīču ražotāju “Apple” un tīmekļa vietni “Google” veikt labojumus lietotņu veikalos, lai programmu nodrošinātāji būtu spējīgi informēt patērētājus par viņu konfidencialitātes politiku attiecībā uz datu izmantošanu. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs  minētajā aicinājumā pievienojies 26 patērētāju uzraudzības iestādēm no visas pasaules. Šī ir pirmā reize, kad tik liels skaits patērētāju iestāžu apvienojas kopīgā mērķī.

Sabiedrības vērtējums par Valsts policijas darbu šogad sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, turklāt cilvēki Latvijā fiziskā aspektā jūtas tik droši kā nekad agrāk, šodien žurnālistiem pastāstīja pētījumu aģentūras SKDS direktors Arnis Kaktiņš. Šogad janvārī jau septīto gadu pēc kārtas veikta iedzīvotāju aptauja par Valsts policijas darba novērtējumu. Kaktiņš skaidroja, ka ir svarīgi zināt, kā iedzīvotāji jūtas saistībā ar policijas darbu, jo “kā vērta ir oficiālā statistika, ja iedzīvotāji nebūtu apmierināti vai nejustos droši”.

Saeimas Juridiskā komisija par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un locekļu apstiprināšanas lēmumprojektiem varētu lemt, visticamāk, 19.martā. Komisijai būs jālemj par attiecīgo lēmumprojektu virzīšanu lemšanai Saeimā.

Beļģijas pilsētā Zedelgemā ir izveidota piemiņas vieta latviešu leģionāriem — pilsētas jaunajā rajonā ir izveidots Brīvības laukums un uzlikta piemiņas zīme Brīvībai “Latvijas Stāvstrops”. Projekts īstenots ar kopīgiem Zedelgemas pašvaldības un Latvijas Okupācijas muzeja spēkiem. Piemiņas vieta ir veltīta latviešu leģionāriem, kuri  atradās Zedelgemas kara gūstekņu nometnē 1945. un 1946. gada ziemā.

Lielbritānijas vēstniecība Latvijā šogad plāno vairākus ar Latvijas simtgadi saistītus pasākumus. Tie ļaus plašākai publikai uzzināt vairāk par vēstures posmu 1918. un 1919.gadā, kurā Lielbritānijas politiskais un militārais atbalsts kļuva par nozīmīgu balstu Latvijai tās cīņā par brīvību un neatkarību. Sadarbībā ar vēsturniekiem un radošo nozaru pārstāvjiem ir tapuši divi projekti. Pavasarī uz ekrāniem nonāks dokumentālā filma “Sabiedrotais. Savukārt rudenī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta izstāde “Nosargāt brīvību.

Finanšu ministrija rosinās grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā un Kredītiestāžu likumā, lai paplašinātu komisijas funkcijas un atbildību. Grozījumi likumos izstrādāti, jo valdības rīcības plānā paredzēts nekavējoties veikt pasākumus, lai stiprinātu Latvijas spējas cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, kā arī pilnveidot kredītiestāžu likvidācijas regulējumu.

Valsts aizsardzības budžets šogad plānots 636,6 miljonu eiro apmērā, taču aizsardzības ministram Artim Pabrikam par šādu budžetu ir “piesardzīgs prieks”.  Saskaņā ar valdības lēmumu, šajā gadā un turpmāk aizsardzības budžets ir plānots 2% no iekšzemes kopprodukta. Aizsardzības budžeta pieauguma galvenās prioritātes ir aizsardzības spēju attīstība un militārā personāla palielināšana, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujasspējas, galvenā ekipējuma iegādēm paredzot 20% no aizsardzības budžeta. Vienlaikus ir būtiski nodrošināt pastāvīgu sabiedroto spēku Latvijā.

Ievērojot Eiropas Aviācijas drošības pārvaldes noteikto aizliegumu no Viļņas lidostas otrdien netika atļauts pacelties Polijas čārterreisu aviokompānijas “Smartwings” lidmašīnai “Boeing 737 MAX”, kam bija paredzēts nogādāt Madeirā Polijas tūroperatora klientus.  154 pasažieri nogādāti Madeirā ar citu lidmašīnu.  Jau ziņots, ka  Eiropas Aviācijas drošības pārvalde aizliedza visus “Boeing 737 MAX” lidojumus Eiropas Savienības gaisa telpā, jo ir bažas par šo lidmašīnu drošību, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās šī modeļa lidmašīnu katastrofas.

Savukārt  Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība “Norwegian Air Shuttle”, kas pārtraukusi lidojumus ar 18 savā flotē esošajiem aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”, trešdien paziņoja, ka ASV aviobūves uzņēmumam “Boeing” pieprasīs kompensāciju .

“Latvijas autoceļu uzturētājs” šogad saremontējis satiksmei bīstamās bedres 7396 kvadrātmetru apjomā.  Masveida bedru remonts tiks uzsākts, kad iestāsies tehnoloģijai atbilstoši laika apstākļi. Uzņēmums aicina informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Rīgā, Dārzciema ielā, šodien atrasts kara laika lādiņš, tāpēc no tuvumā esošām ēkām evakuēti cilvēki un tiek gaidīta sapieru ierašanās. Tāpat ir slēgta transportlīdzekļu kustība Dārzciema ielā, posmā no Pildas līdz Rēzeknes ielai.

Avots: LETA