Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

Jautājumā par obligātā iepirkuma komponentes sistēmas atcelšanu Latvijai jāspēj rast līdzsvars starp valsts apņemšanos klimata jomā un tautsaimniecības vajadzībām, šodien Rēzeknē notiekošajā diskusijā par atjaunojamās enerģijas nozares lomu Latvijas reģionu nākotnē uzsvēra ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Viņš skaidroja, ka OIK ir sasaistīts ar vairākām jomām – ar rūpniecību, atjaunojamo energoresursu nozari un lauksaimniecību.

Caurspīdīgu vēlēšanu nodrošināšana ir viena no sociālā tīkla “Facebook” augstākajām prioritātēm, pēc tikšanās ar “Facebook” pārstāvjiem sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume. Viņš stāstīja, ka tikšanās bijusi veiksmīga, jo uzņēmuma pārstāvji aktīvi izrādīja, ka ir atvērti sadarbībai. Straume nevarēja precizēt, kādas tieši apņemšanās saņemtas no “Facebook” pārstāvjiem, norādot, ka “vienas stundas laikā nav iespējams visu izrunāt”. Komentējot to, ko KNAB vēlas saņemt no “Facebook”, Straume atbildēja, ka vēlas saņemt informāciju par to, kas apmaksā priekšvēlēšanu aģitāciju sociālajā tīklā, protams, ja tā tiek darīts.

Rīgas dome konsultēsies ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, lai izprastu ministrijas redzējumu par to, cik daudz laika domniekiem būtu jāatvēl jautājumu sesijai. Dome ir saņēmusi ministrijas vēstuli, kurā norādīts, ka nolikuma grozījumi par 20 minūšu ierobežojumu jautājumu sesijai neatbilst normatīvajiem aktiem.

Šogad grants ceļu sakārtošanai Latvijā plānots novirzīt vēsturiski lielākās investīcijas – 30 miljonus eiro, šodien ikgadējā ceļinieku konferencē sacīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.  Viņš atgādināja, ka šogad valsts autoceļu finansējums ir 307 miljoni eiro, tostarp 183 miljoni eiro ir valsts budžeta līdzekļi, bet 124 miljoni eiro – Eiropas Savienības fondu finansējums.

Latvijai ir nepieciešama gudra un atbildīga jauno politiķu paaudze, uzsvēra parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot 8.Jauniešu Saeimas dalībniekus.  Viņa  pauda gandarījumu par jauniešiem, kas šodien sanākuši Saeimas Sēžu zālē. Mūrniece uzsvēra, ka viņiem ir bijusi drosme piedalīties Jauniešu Saeimas vēlēšanās, proti, iestāties par savām idejām.

Nedēļu pēc Valsts asinsdonoru centra Donoru pieņemšanas vietas Merķeļa ielā atvēršanas, asinis ziedojuši 145 donori. Ziedot gribētāji neslēpjot prieku par jaunās donoru pieņemšanas vietas atrašanās vietu pilsētas centrā un sola, ka arī turpmāk asinis dosies ziedot uz Merķeļa ielu.

Līdzās Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam Kultūras ministrija  uz pieciem gadiem akreditē vēl četrus muzejus. Līdz 2023.gada 26.martam akreditēts Kuldīgas novada muzejs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Rojas Jūras zvejniecības muzejs un Retro auto muzejs Rīgā.

Avots: LETA