Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēdē partiju pārstāvji apmainījās ar pārmetumiem, bet vienojās mēģināt rast kompromisu par Valsts prezidenta vēlēšanu norises dienu. Kā norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pašlaik spēkā ir Prezidija lēmums par Valsts prezidenta vēlēšanām 29.maijā. Nolemts 20.maijā atkārtoti sasaukt Frakciju padomi, lai spriestu par iespēju vienoties par kompromisa datumu, piemēram, 3.jūniju.

Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes locekle un partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes locekle Vita Jermoloviča šodien kopā ar maskās tērptiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniekiem pameta biroja telpas, kurās KNAB darbinieki jau vairākas stundas veic kratīšanu. Aģentūrai LETA zināms, ka Jermoloviča tikusi aizturēta. Likums paredz, ka personu var aizturēt līdz 48 stundām. Pēc tam, ja nepieciešams, jālemj par drošības līdzekļa piemērošanu.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā Valsts kontrole galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem – Rīgas tūrisma attīstības birojam un “Riga.lv”.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro aicina Konkurences padomi izvērtēt, vai darījumi, kas ir īstenoti saistībā ar Rīgas pašvaldības publiskās-privātās partnerības atkritumu apsaimniekošanas konkursu, ir atbilstoši Konkurences likuma normām, un nepieciešamības gadījumā īstenot savas pilnvaras attiecībā uz šādu darījumu izskatīšanu.

Nākamnedēļ Rīgā satiksmei pilnībā varētu atvērt Augusta Deglava ielas pārvadu, pieļauj Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs. Pēc Burova teiktā, viņš šodien iepazinies ar pārvada stiprināšanas darbu gaitu, un būvnieki tos cer pabeigt līdz piektdienai. Ceturtdien pārvadu apmeklēt tiks aicināts Būvniecības valsts kontroles birojs un Valsts policija.

Atzīmējot Latvijas dalības NATO 15.gadadienu un alianses 70.gadadienu, Ārlietu ministrijā un Nacionālo bruņoto spēku bāzē Ādažos 15.maijā notiks NATO samita simulācijas spēle jauniešiem. Simulācijas spēles mērķis ir veicināt jauniešu zināšanas un interesi par NATO, starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, izpratni par NATO lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī sekmēt erudīcijas spēju uzlabošanos.

Eiropas Savienības tieslietu komisāre Vera Jourova nākusi klajā ar brīdinājumu par stratēģiskām dezinformācijas kampaņām pirms šomēnes gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Komisāre norādīja, ka Eiropa nevar pieļaut, ka kaut vienā bloka dalībvalstī vēlēšanu rezultāti tiek ietekmēti ar šādām manipulācijām. Eksperti uzskata, ka šādas dezinformācijas kampaņas, iespējams, ietekmēja breksita referenduma iznākumu Lielbritānijā un ASV prezidenta vēlēšanas.

Lietuvas prezidenta amata kandidāts ekonomists Gitans Nausēda, kurš iekļuvis vēlēšanu otrajā kārtā, paziņojis, ka vēlētos ļoti draudzīgas attiecības ar Baltkrieviju ar ekonomiku saistītās jomās, un neizslēdza iespēju, ka saziņa ar kaimiņvalsti varētu notikt visaugstākajā līmenī. Ekonomists piebilda, ka viņš atbalstītu Baltkrievijas centienus kļūt neatkarīgai no Krievijas.

Zviedrijas prokuratūra atsākusi izmeklēšanu pret tīmekļa vietnes “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu saistībā ar apsūdzībām izvarošanā. Prokuratūra šodien informēja, ka izmeklēšana ir atsākta, jo vēl arvien pastāv ticams iemesls uzskatīt, ka Asanžs pastrādājis izvarošanu 2010.gadā. Asanžs, kurš noliedz apsūdzības izvarošanā, septiņus gadus izvairījās no izdošanas Zviedrijai, patveroties Ekvadoras vēstniecībā Londonā. Taču pagājušajā mēnesī 47 gadus vecais Asanžs tika izlikts no vēstniecības, un Lielbritānijas policija viņu aizturēja.

Avots: LETA