Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-2

Valsts policija par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā “Vairāk saules” aizturējusi četras personas. Jau maija beigās policija sāka kriminālprocesu pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpumiem un –   automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā. Policijai ir aizdomas, ka grāmatvedības datu sagrozīšana notikusi kopš 2016.gada, kad kases aparātos ienākumi bijuši norādīti mazāki nekā reāli esošie.

 

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam jeb Kontroles dienestam trūks kapacitātes izsekot katram maksājumam, kad sāksies aktīva “ABLV” bankas pašlikvidācija, to šodien Latvijas Radio sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, norādot, ka bankas pašlikvidācijā ietilpst arī noguldījumu izmaksa klientiem, kur ir dažāda lieluma summas, bet kopumā tie ir miljardi, kas jāizmaksā. Pēc Kalnmeijera domām, detaļās ne Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, ne Kontroles dienestam nav skaidrs, kā tas notiks un – kā kontrolēt.
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola šodien gan Latvijas Televīzijā sacīja, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam konsultantu nolīgšanai tiks piešķirti papildu līdzekļi.

 

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca saņēmusi gala atzinumu par vairākkārt sliktā tehniskā stāvokļa dēļ kritizēto 32.korpusu, kurā atrodas Kardioloģijas centrs, ēku atzīstot par drošu un izmantojamu ekspluatācijā. Vienlaikus atbilstoši atzinumā norādītajam, turpināsies kāpņu deformācijas monitorings un slimnīca sāks plaisu monitoringu pagraba telpās.

 

 

Sicīlijas ostā ienācis Itālijas krasta apsardzes kuģis ar vairāk nekā 900 migrantiem, kaut gan pirms pāris dienām Itālija atteicās uzņemt citu kuģi ar 629 migrantiem uz klāja. Kuģis piestājis Katānijas ostā un migranti devušies krastā. Itālijas jaunā valdība izpelnījusies Eiropas Savienības kaimiņvalstu kritiku, atsakoties atvērt savas ostas kuģiem ar migrantiem. Itālijas iekšlietu ministrs Maeto Salvīni paziņojis, ka Itālija vairs neatvērs savas ostas ārvalstu kuģiem ar migrantiem, vienlaikus norādot, ka Itālija turpinās migrantu glābšanu Vidusjūrā.

 

Pasaules kausa izcīņu futbolā 2026.gadā uzņems ASV, Meksika un Kanāda, par kuru apvienoto kandidatūru balsoja arī Latvijas Futbola federācija. Vienīgā konkurente ASV, Meksikas un Kanādas kandidatūrai bija Maroka, kuras iespējas iegūt tiesības rīkot Pasaules kausu gan netika uztvertas kā pārāk augstas. Par 2026.gada Pasaules kausa rīkotāju šodien lēma Maskavā notikušajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas kongresā. Pēc astoņiem gadiem gaidāmajā finālturnīrā pirmo reizi piedalīsies 48 komandas līdzšinējo 32 vietā.

 

Jūrmalas peldvietās “Dzintari” un “Vaivari”, kur iepriekš jutīgām iedzīvotāju grupām nebija ieteicams peldēties, ūdens kvalitāte atkal atbilst peldūdens kvalitātes prasībām un peldēties ir atļauts, informē Veselības inspekcijā. Vienlaikus arī peldvietā Mērsragā tika paņemti atkārtoti ūdens paraugi, tomēr rezultāti būs zināmi tikai šodien vai rīt.

 

 

Avots:    LETA