Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Rīgas mikroautobusos tiek veikta aptauja, lai noskaidrotu, vai SIA “Rīgas mikroautobusu satiksmes” klienti turpinās izmantot sabiedrisko transportu, ja konkrētajā maršrutā vairs nekursēs tā dēvētie “mikriņi”, bet tikai uzņēmuma “Rīgas satiksme” transports. Jāatgādina, ka auditorkompānijas ziņojumā par situāciju “Rīgas satiksmē” konstatēts, ka sadarbība ar “Rīgas mikroautobusu satiksmi” uzņēmumam nodara aptuveni sešu miljonu eiro zaudējumus gadā. Tā rezultātā “Rīgas satiksmes” vadība ar sadarbības partneriem sākusi maršrutu optimizācijas procesu, lai zaudējumus mazinātu. Iepriekš “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes vadītājs Ernests Saulītis norādīja, ka pārmaiņu rezultātā varētu tikt slēgti pat astoņi no 13 “Rīgas mikroautobusu satiksmes” maršrutiem.

 

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas ļauj 16 gadus veciem jauniešiem medīt ar šaujamieroci tā īpašnieka tiešā klātbūtnē. Likumā noteikts, ka fiziskai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, bet vēl nav astoņpadsmitgadīga, un uz kuru neattiecas citi likumā minētie aizliegumi, būs tiesīga individuālajās medībās izmantot medībām klasificētu ieroci tā īpašnieka klātbūtnē.

 

Nu jau karjeru noslēgušais šorttreka sportists Roberto Puķītis saņēmis divu gadu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpšanu. Nu jau bijušajam sportistam sods piemērots, jo viņš nav sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu. Gada laikā viņš nav izpildījis prasību ierasties uz pārbaudēm un nav sniedzis nepieciešamo informāciju, kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums. Rudenī 24 gadus vecais Puķītis atklāja, ka nolēmis ņemt pauzi karjerā, tomēr atzina, ka par 80% savas sportista gaitas ir noslēdzis. Pērn Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš bija 11.vietā 1000 un 1500 metru distancēs, bet neilgi pēc Olimpiādes norādīja uz vēlmi startēt zem citas valsts karoga, tomēr pēc tam pārdomāja.

 

Šodien Valsts vides dienesta ģenerāldirektora atlases komisija nolēma uz konkursa otro kārtu virzīt piecus no 12 pretendentiem, informē Valsts kancelejā. Pirmās kārtas ietvaros komisija vērtēja pretendentu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce un Valsts vides dienesta līdzšinējā ģenerāldirektore Inga Koļegova janvāri vienojās par darba attiecību pārtraukšanu.

 

Ģenerālprokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā kukuļņemšanā apsūdzēta bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa. Izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, prokurors atzinis tos par pietiekamiem, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā.

 

Administratīvi teritoriālajā reformā viens no kritērijiem pašvaldību izmēra noteikšanai varētu būt bērnu skaits un tas, vai skaits ir pietiekams, lai izveidotu pilnvērtīgu vidusskolu, to Latvijas Radio šodien sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, skaidrojot, ka pašlaik ministrija strādā pie kritērijiem optimālai pašvaldību struktūras izveidei. Pēc Pūces iepriekš teiktā, lai izveidotu vidusskolu ar vismaz divām paralēlklasēm, pietiekams skolēnu skaits šobrīd ir vien 38 pašvaldību vidusskolās.

 

Igaunija ir gatava piekrist Lielbritānija izstāšanās no Eiropas Savienības termiņa pagarināšanai, ja Londona to lūgs, nolēmusi Igaunijas valdība. Tikmēr Lielbritānijas parlamenta deputāti šodien balsos, vai lūgt ES-u pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir plānota 29.martā. Lielbritānijas valdība lūgs likumdevējus atbalstīt tās plānu, lai tuvākajās dienās tiktu sarīkots vēl viens balsojums par “Breksita” vienošanos, un pieprasīt izstāšanās termiņa atlikšanu neatkarīgi no iznākuma. Izstāšanās tiktu atlikta līdz 30.jūnijam, ja “Breksita” vienošanās tiktu beidzot apstiprināta. Tiesa gan, tā jau divas reizes – janvārī un šonedēļ – parlamentā ar lielu balsu pārsvaru tikusi noraidīta.

 

 

Avots:   LETA