Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

Šodien valsts vizītē Latvijā ieradies Šveices prezidents Alēns Bersē. Kā norāda Valsts prezidenta kancelejā, vizīte iezīmēs Latvijas ciešo sadarbību un partnerību ar Šveici un būs īpaši veltīta Latvijas simtgadei. Iepriekš Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs informējis, ka par godu valsts simtgadei, cita starpā, šogad Latvijā gaidāmas vairākas Eiropas un Skandināvijas valstu karaļnamu vizītes.
Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar Šveices prezidentu preses konferencē Rīgas pilī, norādīja, ka vēsturiski Šveice ir Latvijas tuvs draugs un partneris, apliecinot, ka Latvijas puse saredz plašas perspektīvas iespējas, attīstot dažādus sadarbības projektus starp abām valstīm, piemēram, bioekonomikā, biomedicīnā, viedā enerģētikā, kultūrā, izglītībā un zinātnē. Savukārt Šveices prezidents pateicās Vējonim par silto uzņemšanu, norādot, ka abu valstu divpusējās attiecības ir kļuvušas intensīvākas, kurām ir potenciāls attīstīties. Vizītes laikā abas puses arī piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

 

Centrālā vēlēšanu komisija šodien atkārtoti parakstu vākšanai reģistrēja partijas “No sirds Latvijai” iesniegto likumprojektu, kas paredz iedzīvotāja viena nekustamā īpašuma, kurā viņš dzīvo, neaplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli. Iepriekš par likumprojektu gada laikā netika savākti nepieciešamie vienas desmitās daļas jeb 155 000 vēlētāju parakstu, lai to varētu iesniegt Saeimā, tā vietā CVK Parakstu vākšanas sistēmā tika reģistrēti 29 500 parakstu.

 

Lai atjaunotu Vidzemes tirgus pilnvērtīgu darbību Rīgas Centrāltirgus plāno piesaistīt investorus. Lai arī konkrēta attīstības vīzija izstrādāta patlaban vēl nav, Vidzemes tirgum noteikti tiks saglabāts tirgus statuss. Tāpat plānots, ka tur tiks izveidots sabiedriskais centrs.

 

Muzeju nakts pasākumi 19.maijā norisināsies 204 vietās visā Latvijā, informē kultūras ministre Dace Melbārde. Piemēram, Kurzemē durvis apmeklētājiem vērs 32 vietas, Latgalē 31, savukārt Zemgalē – 18 kultūras vietas. Aizvadītajos gados cilvēku iesaiste Muzeju nakts pasākumos ir nostabilizējusies, sasniedzot vidēji 250 000 apmeklējumu. Muzeju nakts interaktīvā norises vietu karte pieejama Kultūras ministrijas mājaslapā, savukārt interneta vietnē “www.muzeju-nakts.lv” var iepazīties ar izvērstu pasākumu programmu.

 

Latvijas hokeja izlase šodien Dānijā savā pasaules čempionāta B apakšgrupas sestajā spēlē tiekas ar zvaigžņoto Kanādas valstsvienību. Abu komandu spēle sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika un tiešraidē to translēs LTV 7. Vēl šajā apakšgrupā plkst.17.15 spēkosies Dienvidkoreja un Norvēģija, aizvadot izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elitē. Savukārt A apakšgrupas ietvaros Krievija tiksies ar Slovākiju un Čehija samēros spēkiem ar Austriju.

 

 

Avots:    LETA