Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Ministru prezidents Māris Kučinskis Rīgā tiksies ar Spānijas premjerministru Marjano Rahoju. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunās Latvijas un Spānijas divpusējās attiecības, drošības politiku, kā arī aktualitātes NATO un Eiropas Savienībā.

Politiķis Andris Piebalgs nākamajā “Vienotības” kongresā vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka pieņēmis šādu lēmumu. Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4.jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā. Viņš partijas vadīšanu pārņēma no Solvita Āboltiņas.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atbalsta Anša Zeltiņa kandidatūru Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatam. Ministrs šodien pēc tikšanās ar kandidātu žurnālistiem pauda, ka dos saskaņojumu Zeltiņa iecelšanai attiecīgajā amatā. Jūnija beigās Rīgas brīvostas valde vienbalsīgi atbalstīja Zeltiņa iecelšanu ostas pārvaldnieka amatā, taču atbilstoši Rīgas brīvostas likumam tam jāsaņem satiksmes ministra saskaņojums.

Rīgā, pie Daugmales stacijas, atrasta sprādzienbīstama priekšmeta dēļ apturēta vilcienu kustība, informēja AS “Pasažieru vilciens”. Vilcienu kustība stacijā Daugmale apturēta. Valsts policija informē , ka remontdarbu laikā atrasts kara laika lādiņš. Uz notikuma vietu izbraukuši bruņoto spēku speciālisti.

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina šodien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” dati. 2017.gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu eksporta apmērs Latvijā – tāpat kā Igaunijā un Austrijā – pieaudzis par 10%.

No 16.jūlija līdz 23.jūlijam Rīgā notiekošās Koru olimpiādes dēļ dažviet galvaspilsētā tiks ierobežota satiksme. Tāpat daudzās vietās transportlīdzekļiem tiks aizliegts apstāties un stāvēt, izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar pasākuma organizatoru izsniegtām atļaujām.

Ārkārtas stāvoklis Turcijā, kas tika ieviests pēc pagājušā gada jūlijā notikušā valsts apvērsuma mēģinājuma, tiks pagarināts vēl par trim mēnešiem, šodien paziņojis Turcijas premjerministrs. Ārkārtas stāvokļa laikā vairāk nekā 50 000 cilvēku aizturēti aizdomās par saistību ar apvērsuma mēģinājumu. 142 000 arī atbrīvoti no darba sabiedriskajā sektorā.

Avots: LETA