Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_5

Centrālā vēlēšanu komisija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” ir publicējusi partiju un partiju apvienību kandidātu sarakstus un programmas 13.Saeimas vēlēšanām. Uz parlamentu 16 sarakstos kandidē 1461 deputāta amata pretendents. Centrālā vēlēšanu komisija  arī “Latvijas Vēstnesī” informējusi, ka Totalitārisma seku dokumentēšanas centram ir ziņas, kas liecina, ka četri kandidāti varētu būt bijuši Latvijas PSR Valsts drošības komitejas aģenti.

Rīgas domes izpilddirekcija, apspriežoties ar drošības iestāžu pārstāvjiem un pasākuma organizatoriem, nolēmusi mainīt 15.septembrī gaidāmā Latvijas Krievu savienības protesta gājiena maršrutu.  Tāpat kā sākotnēji plānots, gājiens sāksies pie Dailes teātra, bet tālāk turpināsies pa Baznīcas ielu līdz Esplanādei, kur noslēgsies laukumā pie Raiņa pieminekļa, nevis pie Rīgas domes, kā bija paredzēts iepriekš. Lai gan pieteikto dalībnieku skaits ir 1000, policija norāda, ka nav iespējams prognozēt, cik patiesībā cilvēku ieradīsies. To atzīst arī paši organizatori.

Rekordīsā trīs minūšu Finanšu komitejas sēdē Rīgas domnieki līdz ar citiem jautājumiem bez ierunām nolēma arī atbalstīt SEB bankas prasību divu nu jau izbijušu studentu vietā atmaksāt gandrīz 8000 eiro saistības. Domei nākas maksāt rīdzinieku vietā, jo tā savulaik par viņiem galvojusi. Gan banka, gan dome gan norāda, ka ļaunprātīgu parādnieku studentu un izstudējušo vidū ir maz. Tikmēr paši studenti uzsver – kredītus var dabūt retais, tāpēc arī nemaksātāju īpatsvars ir mazs.

Uzņēmēji nepilnīgi novērtē personu ar invaliditāti un pirmspensijas vecuma cilvēku izmantošanu darba tirgū, šādu viedokli šodien forumā “Latvijas vērtības” pauda Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane. Aģentūras  Liepājas filiāles uzraudzībā patlaban ir 3500 bezdarbnieki dažādās vecuma grupās. No tiem aptuveni 1000 bezdarbnieku ir pirmspensijas vecumā, tuvu 1000 ir ilgstoši bezdarbnieki, proti, personas, kuras bez darba ir vairāk nekā 12 mēnešus.

Latvijā īstenotā reemigrācijas pilotprojekta gaitā uz dzīvi Kurzemes reģionā atgriezušās 23 ģimenes, kas kopā ir 62 cilvēki, šodien forumā “Latvijas vērtības” sacīja reemigrācijas koordinatore Kurzemes reģionā Kristīne Smilga. No ģimenēm, kas atgriezušās uz dzīvi Kurzemes reģionā, visvairāk  apmetušās Ventspilī, Liepājā, Talsu novadā un Grobiņā. Smilga stāstīja, ka ar viņu sazinājušies kopumā 280 cilvēki, kuri interesējas par atgriešanos Latvijā, bet individualizēti piedāvājumi sagatavoti 251 cilvēkam, kas kopā ir 88 ģimenes.

Baltijas Enerģētikas tirgus un Infrastruktūras plāna dalībvalstu augsta līmeņa darba grupa piektdien Briselē apstiprinājusi Baltijas valstu un kontinentālās Eiropas elektrotīklu sinhronizācijas tehnisko scenāriju, ko izstrādājuši Polijas Gdaņskas enerģētikas institūta zinātnieki. Saskaņā ar šo scenāriju sinhronizācijai tiks izmantots esošais Lietuvas un Polijas maiņstrāvas starpsavienojums “LitPol Link” un papildu kabelis jūrā starp Lietuvu un Poliju, kā arī sinhronie kompensatori triju Baltijas valstu hidroelektrostacijās.

Latvijai pēc iespējas ātrāk jāatceļ ārstēšanās ierobežojumi HIV inficētajiem, šodien žurnālistiem sacīja ANO apvienotās HIV un AIDS programmas reģionālais direktors Vinejs Saldana. Pēc viņa paustā, Latvijai jau ilgstoši rekomendēts nodrošināt cilvēkiem ar HIV infekciju tūlītēju palīdzību, tomēr ārstēšanas nodrošināšana visiem inficētajiem notiek ļoti lēni. No visiem inficētajiem Latvijā ārstēšanos saņem tikai 38%.

Remontdarbu dēļ no 17.septembra līdz 18.novembrim tiks noteikti jauni satiksmes ierobežojumi uz Salu tilta pārvada pār Krasta ielu. Salu tilta kompleksa atjaunošanas un pārbūves otrajā kārtā plānots rekonstruēt satiksmes pārvadu pār Krasta ielu, satiksmes pārvadu Lucavsalā, tiltu pār Bieķengrāvi un estakādes pār Bieķengrāvi Kārļa Ulmaņa gatvē.

Avots: LETA