Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Eiropas Parlaments šodien apstiprināja Eiropas Savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu, neskatoties uz aktīvistu paustajiem protestiem un ASV prezidenta Donalda Trampa iedvesmotiem aicinājumiem uz protekcionismu. Eiroparlamenta apstiprinājums nodrošina iespējas sākt CETA sākotnējo ieviešanu jau no nākamā mēneša.

Arī Saeimas Ārlietu komisijas deputāti šodien pēc ilgām debatēm un vairāku ieinteresēto pušu uzklausīšanas otrajā un galīgajā lasījumā pauda atbalstu Visaptverošajam ekonomikas un tirdzniecības nolīgumam starp Eiropas Savienību un Kanādu jeb CETA.

Šonedēļ tikšanās reizē ar ASV viceprezidentu Maiku Pensu plānots pārrunāt drošības un sadarbības stiprināšanas jautājumus, šodien preses konferencē teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš norādīja, ka tikšanās pamatjautājumi saistīti ar drošību reģionā un pasaulē, tostarp plānots pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar cīņu pret terorismu.

Eiropai ir jāpalielina aizsardzības izdevumi, pirms tikšanās ar NATO valstu kolēģiem šodien paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena.  ASV prezidents Donalds Tramps iepriekš ir nosaucis NATO par “novecojušu”, draudot nesniegt tās dalībvalstīm palīdzību, ja tās nepalielinās aizsardzības izdevumus.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien konceptuāli atbalstīja virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā Finanšu ministrijas iesniegtos grozījumus likumā par Valsts ieņēmumu dienestu, kas paredz VID Finanšu un Muitas policiju apvienošanu.

Latvija pērn bija viena no sešām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kur eksports saglabājās 2015.gada līmenī, liecina šodien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” dati. Saskaņā ar tiem pērn salīdzinājumā ar 2015.gadu eksporta apjoms stabils saglabājās Latvijā, Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Nīderlandē un Zviedrijā.

Avots: LETA