Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Šodien Leģionāru piemiņas gājienā līdz Brīvības piemineklim piedalījās aptuveni 2000 cilvēku, žurnālistiem norādīja Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs. Kopumā policijas vērtējumā pasākums noritēja bez būtiskiem starpgadījumiem. Jau ziņoja, ka likumsargi leģionāru piemiņas gājiena laikā aizturējuši kopumā piecas personas. Divas personas aizturētas par ļaunprātīgu pretošanos policijai. Vēl trīs personas aizturētas saistībā ar sapulču, gājienu un piketu norises kārtības pārkāpšanu.

ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss ne tikai uzskata, ka klimata izmaiņas patiešām ir īsta problēma, bet ir arī pārliecināts, ka tās rada draudus starptautiskajai drošībai, vēsta ASV mediji. ASV prezidents Donalds Tramps reiz izteicās, ka klimta izmaiņas ir Ķīnas izgudrota krāpšana, un solījis atvieglot ASV vides aizsardzības noteikumus, kuru mērķis ir cīnīties pret globālo sasilšanu. Vienlaikus prezidents noradījis, ka saglabā atvērtu prātu šajā jautājumā.

Karaliene Elizabete II šodien oficiāli apstiprināja likumu, kas pilnvaro Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju sākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības. Karalienes paraksts uz likumprojekta ļauj Mejai jebkurā brīdī iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu, sākot divus gadus ilgo izstāšanās procesu. Lielbritānijas parlaments likumprojektu atbalstīja jau pirmdien.

Apšaudē vienā no Grasas vidusskolām Francijas dienvidos šodien ievainoti vairāki cilvēki, ziņo avoti, kas informēti par uzsāktas izmeklēšanas gaitu.
Tokvila vidusskolā ielauzies kāds vīrietis, kas atklājis uguni, pavēstīja viens no avotiem.

Kremlis šodien noliedzis, ka Krievija būtu iesaistīta kiberuzbrukumos ASV interneta pārlūka kompānijai “Yahoo”. Savienotās Valstis vakar izvirzīja apsūdzības diviem Krievijas Federālā drošības dienesta virsniekiem un diviem hakeriem par masveidīgu “Yahoo” e-pasta kontu uzlaušanu.

Avots: LETA