Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-2

Plānotie ierobežojumi Baltijas jūras gaisa telpā Latvijas lidsabiedrības “airBaltic” lidojumu plānus būtiski neietekmē, informē uzņēmumā. Arī Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs norāda, ka ierobežojumi attiecināti uz to pašu zonu, kur Krievijas raķešu šaušanas pārbaude bija plānota aprīļa sākumā. Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

 

Kopš 1991./1992.mācību gada skolu skaits Latvijā ir samazinājies par piektdaļu, bet salīdzinājumā ar 1996./1997.mācību gadu, kad Latvijā reģistrēts lielākais skolu skaits, tas ir samazinājies pat par 30%, informē Izglītības un zinātnes ministrijā. Savukārt skolēnu skaita kritums norima 2013./2014.mācību gadā, sasniedzot 209 00 0 skolēnus, un turpmākos četrus gadus tas jau ir nedaudz palielinājies. Šajā mācību gadā Latvijā darbojas 780 skolas.

 

Saeimas deputāti ir iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas darbības nepārtrauktību Latvijā un ka tā ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam. Grozījumi likumā paredz arī citas izmaiņas.

 

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nākamgad saņems trīs bezpilota lidaparātus, kas tiks iegādāti ar ASV finansiālu atbalstu 3 miljonu ASV dolāru apmērā. Sistēmas tiks iegādātas ASV valdības Ārvalstu militārā finansējuma programmā, un tās stiprinās novērošanas un izlūkošanas spējas, informē Aizsardzības ministrijā.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdē iecelts Rīgas Motormuzeja vadītājs Aivars Aksenoks. Izmaiņas reģistrētas 13. aprīlī. Tikmēr darbu valdē turpina tās priekšsēdētājs Andris Lukstiņš un valdes locekļi Jānis Kancēvičs un Jānis Golubevs. Galvenie Aksenoka darba pienākumi b ūs transportlīdzekļu valsts tehniskās apskate un sertifikācija, juridiskie jautājumi un infrastruktūras objektu darbības pārraudzība.

 

Latvijas vadošās dāmu tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pirms šīs nedēļas nogalē gaidāmā dueļa ar Krieviju par vietu Federāciju kausa otrajā pasaules grupā saglabājušas sev rekordaugstās vietas vienspēļu pasaules rangā, kad Ostapenko ir piektajā vietā, bet Sevastova ieņem 15. pozīciju. Aizvadītajā nedēļā abas Latvijas vadošās tenisistes nespēlēja.

 

 

Avots:    LETA