Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

Būvējot Kerčas tiltu starp Krieviju un Krimas pussalu, Krievija kārtējo reizi apliecina savu nevēlēšanos pildīt Minskas vienošanos, norāda Ārlietu ministrijā. Latvija arī atbalsta ES paziņojumu par Kerčas tilta būvniecību, kurā norādīts, ka otrdien notikusī tilta atklāšana ir jauns uzbrukums Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai un ka tilta mērķis ir pastiprināt okupētās pussalas piespiedu integrāciju Krievijā un izolāciju no Ukrainas, turklāt tilts ierobežo kuģu satiksmi ar Ukrainas ostām Azovas jūrā.

Zaļo un zemnieku savienība  neatbalsta pašreizējo piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, kamēr netiek novērstas strīdīgās lietas, žurnālistiem sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.  Maija beigās iecerēta ZZS frakcijas tikšanās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, lai pārrunātu šo jautājumu.

Iekšlietu dienestos un Ieslodzījumu vietu pārvaldē strādājošām amatpersonām izdienas pensiju sistēma netiks mainīta, šodien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes sēdē paziņoja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Kozlovskis norādīja, ka jebkādas spekulācijas par šo jautājumu nav pamatotas un rada draudus valsts iekšējai drošībai.

Labklājības ministrija par godu simtgades svinībām aicina ikvienu radošo kolektīvu vai indivīdu, draugu kompāniju vai uzņēmumu palīdzēt radīt svētkus valsts sociālo aprūpes centru iemītniekiem. Ministrija aicina pieteikties mūziķus, māksliniekus, dejotājus un citus radošus cilvēkus, kas vēlētos Latvijas jubilejas gadā ar savu priekšnesumu sniegt svētku sajūtu aprūpes centru iemītniekiem.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien deputāti pauda kritiku un bažas par neskaidrību atzīmējamo dienu noteikšanā, reizē atbalstot to papildināšanu ar Sporta un vēl trim citām atzīmējamām dienām. Komisija atbalstīja to, ka 6.aprīlis tiktu noteikts kā Sporta diena, 6.jūlijs kā Latvijas aviācijas diena, septembra trešā svētdiena kā Autotransporta darbinieku diena un 10.novembris kā Zinātnes dienu.

Ņemot vērā, ka jau ilgāk nekā mēnesi lauksaimniekiem ir aktīvā darbu sezona, Zemkopības ministrija aicina zemniekus un sabiedrību kopumā uzmanīt savu lauksaimniecības tehniku, kā arī nebūt vienaldzīgiem, redzot ko aizdomīgu kaimiņa sētā. Ministrija aicina īpaši pierobežas zonas iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem, ziņot par aizdomīgiem gadījumiem un piefiksējiet auto numurus. Valsts policija fiksēto informāciju izvērtēs un nepieciešamības gadīj

Rīgas domes opozīcija sasauca Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, lai Satiksmes departamenta vadība skaidrotu remontdarbu organizāciju galvaspilsētā. Dome jau ir brīdinājusi, ka šovasar jārēķinās ar vēl lielākiem sastrēgumiem, jo veicamo darbu sarakstā ir vairāk ielu nekā pērn.

Avots: LETA