Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šonedēļ pirms termiņa no cietuma atbrīvojusi par savas sievas Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu notiesāto uzņēmēju Igoru Ivanovu, kuram noteikta elektroniskā uzraudzība uz vienu gadu. Lēmums nav pārsūdzams un Ivanovs atbrīvots tiesas sēžu zālē. Ivanova savas privātmājas pagalmā Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē tika nošauta naktī uz 2008.gada 7.janvāri.  Prokuratūra vēlāk cēla apsūdzības četriem vīriešiem. Ivanovam piesprieda brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un sešiem mēnešiem.

 

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā trūkst aptuveni 100 māsu, tostarp anestezioloģijas un operāciju māsu, tāpat arī 58 sanitāri. Tiek ziņots, ka spriedzi slimnīcā rada tieši māsu trūkums, kas ietekmē plānotās operācijas.Tomēr māsu trūkums slimnīcā esot konstants, jo situācija janvārī daudz neatšķiras no esošās situācijas. Stradiņa slimnīcā ārsta vidējā bruto mēnešalga ir 1200 eiro, māsas – 800 eiro, māsas palīga – 560 eiro, bet sanitāra – 463 eiro.

 

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim šķiet nepieņemami, ka viņa vārdu izmanto priekšvēlēšanu reklāmās, tādēļ prezidents gatavo vēstuli Zaļo un zemnieku savienībai, aicinot to pārtraukt. Kā norāda Vējonis, viņaprāt, vēlēšanās izvēle jāizdara, balstoties nevis uz to, kādas personas tiek reklamētas, bet gan izvērtējot, cik attiecīgā partija ir spējusi darīt konkrētās pašvaldības vai valsts labā.

 

Finanšu ministrijas piedāvātās nodokļu reformas rezultātā nākamgad 40%-iem alkoholisko dzērienu cenas veikalā pieaugs par vismaz 1,1 eiro litrā, liecina Latvijas alkohola nozares asociācijas aplēses. Savukār 0,5 litru 5% alus pudelei cena pieaugs vien par 4 eiro centiem.

 

Kanāla TV3 lēmums nepretendēt uz pasaules čempionāta hokejā translēšanas tiesību ieguvi nākamajiem sešiem gadiem pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ, informē  “Viasat” pārstāve Līna Kārkliņa. Skaidrojot MTG grupas lēmumu, tiek norādīts, ka uzņēmums sporta pārraides uzskata par būtisku sava satura sastāvdaļu, tostarp arī ikgadējo pasaules čempionātu hokejā, tomēr lēmums ir balstīts finansiālos apsvērumos, un šajā gadījumā licences cena pārsniedz biznesa atdevi.

 

 

Avots:  LETA