Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmums palielināt Latvijas Radio 5 atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaru neveicinās Latvijas mūzikas industrijas attīstību, tā pavēstīja “Latvijas Mūzikas industrijas attīstības biedrības Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška. Viņa norādīja, ka biedrība aicina padomi izvērtēt šā gada 6.jūlija sēdē pieņemto lēmumu par plānotajām izmaiņām “Pieci.lv” programmā, tā vietā virzot izmaiņas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā , kas paredzētu vienotu Latvijā radītas mūzikas īpatsvara noteikšanu visās Latvijas radio stacijās.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļā 20 gadu laikā palīdzību saņēmuši gandrīz 15 000 pacientu. Šogad jūlijā aprit 20 gadi kopš izveidota Paliatīvās aprūpes nodaļa un tās galvenais uzdevums ir mazināt ciešanas gadījumos, kad pacienta pilnīga izveseļošanās vairs nav iespējama un tiek izjusts milzīgs diskomforts fizisku sāpju un psiholoģiskā stāvokļa dēļ.

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar Vācijas televīzijā pārraidītā intervijā paziņojusi, ka plāno valdību vadīt vēl četrus gadus, kā arī noraidīja politisko sabiedroto prasību noteikt griestus gadā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitam.

Šogad festivālu “Positivus” apmeklējuši aptuveni 30 000 cilvēku, sacīja festivāla rīkotājs Ģirts Majors. Viņš skaidroja, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, vislielākais apmeklētāju pieplūdums festivālā bija sestdien. Arī aptuvenais festivāla apmeklētāju skaits esot sasniedzis rīkotāju plānotos 30 000. Apgalvojumi, ka festivāls vairs nenotiks, esot baumas.

Avots: LETA