Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Naturalizācijas process pēdējos trīs gados ir stabilizējies un katru gadu pilsonībā uzņem gandrīz tūkstoti nepilsoņu, informē  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Līdz ar to nepilsoņu skaits kopš 1995.gada ir samazinājies par pusmiljonu un šā gada 1.janvārī no Latvijas iedzīvotājiem nepilsoņi bija 11,3%.

 

Par pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā atbildība jāuzņemas pašvaldības sociālajam dienestam, norāda labklājības ministrs Jānis Reirs. atgādinot, ka bērnunami ir pašvaldību pārziņā, turklāt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai esot ierobežots skaits darbinieku. Pēc ministra domām, notikušais Jelgavā neliecinot par problēmu sistēmā, kas ir decentralizēta, kad katra pašvaldība atbild par iestādes darba organizāciju. Jāatgādina, ka bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem kādā Jelgavas pilsētas bērnunamā. Saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana.

 

Latvijā viens skolotājs apmāca vidēji 9,8 skolēnus, kas ir krietni zemāks rādītājs nekā, piemēram, Skotijā,  kur tie ir 13,7 skolēni vai Čehijā un Somijā ar aptuveni 13 skolēniem uz vienu skolotāju. Pētījumā uzsvērts, ka skolēnu skaits uz vienu skolotāju jeb skolēna un skolotāja attiecība tiek uzskatīta par nozīmīgu izglītības sistēmas efektivitātes indikatoru.

 

Tikmēr pēc Izglītības un zinātnes ministrijas veiktā pētījuma datiem, līdz 2030.gadam skolas vecuma bērnu skaits varētu mainīties nebūtiski. Pagājušajā mācību gadā vecumā grupā no 1. līdz 9.klasei skolās mācījās teju 175 tūkstoši skolēnu.

 

Rīgas apgabaltiesa šodien prasībā pret ātrās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēja “McDonald’s” pārstāvniecību  piedzina  20 520 eiro par labu Innai Timofejevai saistībā ar paslīdēšanu uz grīdas un smagas traumas gūšanu, kas ietver morālā kaitējuma atlīdzību 10 000 eiro apmērā, zaudējumus un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus. Savukārt prasība daļā par morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu 1,4-u miljonu eiro apmērā tika noraidīta. Incidents notika 2009.gada 4.decembrī, pēc kura sievietei strauji pasliktinājusies veselība.

 

Francijas galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna un bijušais Francijas ekonomikas ministrs Emanuels Makrons joprojām atrodas līdera pozīcijās pirms gaidāmo Francijas prezidenta vēlēšanu pirmās kartas, ka notiks 23.aprīlī. Jaunākās aptaujas liecina, ka Lepēnas reitings pašreiz ir 22,5%, bet Makronu atbalsta 23%-i vēlētāju, apsteidzot Žanu Liku Melanšonu un Fransuā Fijonu.

 

Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā apstiprināts Aleksandrs Starkovs, kuram šī būs atgriešanās pie valstsvienības vadības stūres. Līdz ar to Starkovs amatā nomainīs Marianu Paharu, kurš marta beigās atkāpās no izlases galvenā trenera amata. Pēc apstiprināšanas amatā Starkovs atzina, ka izjūt lielu motivāciju strādāt un palīdzēt Latvijas izlasei sasniegt līmeni un rezultātu, uz kādu tā ir spējīga.

 

Avots:  LETA