Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas gadskārtējā kongresā šodien Rīga un Minska ieguva tiesības rīkot 2021.gada pasaules čempionātu hokejā. Rīga un Minska balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīga un Minska balsojumā ieguva 55 balsis, bet Somijas kandidatūra saņēma 52 balsis. Latvijas grupas spēles un divi ceturtdaļfināli plānoti “Arēnā Rīga”, kura 2006.gadā jau piedzīvoja pasaules čempionāta atmosfēru.

Pielaides valsts noslēpumam anulēšanu un atteikumu varēs pārsūdzēt tiesā, vienojusies darba grupa saistībā ar regulējuma izmaiņām par pielaidēm valsts noslēpumam.  Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā, darba grupa vēl turpinās darbu, jo vēl ir vajadzīgs apspriest atsevišķus jautājumus.

Svarīgi ir meklēt labākās zāles pret viltus ziņām, lai mēs aizsargātu “spriestspējas drošību” un būtu gatavi pieņemt lēmumu izšķirošos brīžos, šodien diskusijā “Latvijas drošība 21.gadsimtā. Viltus ziņas – gruzdošais drauds Latvijā” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kā ziņots, šodien diskusijā Rīgas pilī klātesošie meklē risinājumus viltus ziņu ietekmes mazināšanai un apspriež pētījumu centra SKDS veikto aptauju par viltus ziņu ietekmi.

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, vietām Latvijā ugunsbīstamība mežos sasniedz augstu līmeni un tuvākajās dienās jau valsts lielākajā daļā iestāsies augsta ugunsbīstamība, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus un citus gruzdošus priekšmetus, dedzināt atkritumus, braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem ar mehāniskiem transportlīdzekļiem, kā arī aizliegts veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Šodien Rucavā saules ultravioletās radiācijas indekss sasniedzis pagaidām augstāko atzīmi šajā gadā – 6,4 punktus. Tas atbilst augstam starojuma līmenim. Cilvēki ar jutīgu ādu, ja netiek ievērota nekāda piesardzība, dienas vidū saulē var apdegt 20 minūtēs. Laikā no plkst.11 līdz 16 nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros. Lietojot aizsargkrēmu, saulē var atrasties ilgāk.

Sociālajam tīklam “Facebook” nāksies maksāt 110 miljonu eiro lielu naudassodu par konkurenci kropļojošām darbībām, iegādājoties komunikāciju lietotni “WhatsApp”. Tā lēmis Eiropas Komisijas pretmonopola birojs.  Sods ir saistīts ar “Facebook” neizpildīto solījumu Eiropas Komisijai par to, ka pēc 19 miljardus ASV dolāru vērtā darījuma 2014. gadā “Facebook” neapvienos tai pieejamos lietotāju datus ar “WhatsApp” datiem.

Avots: LETA