Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Vairāku augstskolu vadītāji un nevalstiskās organizācijas nosūtījušas lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt Saeimā pieņemtos grozījumus Augstskolu likumā saistībā ar svešvalodas lietojuma ierobežošanu un atgriezt tos atpakaļ parlamentā atkārtotai caurlūkošanai. Organizācijas pauž viedokli, ka grozījumi būtiski negatīvi ietekmē valsts budžetu, jo krievu un angļu valodas lietojuma ierobežošana privātajās augstskolās krasi samazinās izglītības eksporta iespējas.

 

“Skanstes tramvaja” līnijas būvprojektu par 2-iem miljoniem eiro izstrādās SIA “BRD projekts”, informē uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Projekts ir viens no tā dēvētajiem “Skanstes tramvaja” projekta posmiem, kas paredz 3,6-us kilometrus garas jaunas līnijas izbūvi pa maršrutu Pērnavas iela – Senču – Zirņu – Skanstes,  Sporta iela, un vēl apmēram trīs kilometrus garas esošās 5.tā un 9.tā tramvaja maršrutu infrastruktūras rekonstrukciju līdz pilsētas centram.

 

Tieslietu ministrija septembrī gaidāmās pāvesta Franciska vizītes nodrošināšanai lūgusi piešķirt vairāk nekā 800 000 eiro, no kā liela daļa paredzēta rekonstrukcijas darbiem Aglonas bazilikā, bet līdzekļi nepieciešami arī vispārējās drošības un kārtības nodrošināšanai, pasākumu translācijai televīzijā, preses centriem, pāvesta podesta izbūvei un citiem mērķiem.

 

Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru joprojām veic resorisko pārbaudi saistībā ar biļešu tirdzniecību interneta portālos, lai gan līdz šim tajos nav konstatēta viltotu biļešu tirdzniecība. Tiek norādīts, ka pārbaudes turpināsies un tirgotāji tiks monitorēti.

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā Rīgas pilī šodien pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni Gruzijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Latvijā Teimurazam Džandžalijam. Valsts prezidenta kancelejā uzsver, ka pateicoties vēstnieka aktīvai līdzdalībai, cieši sadarbojas arī Latvijas un Gruzijas nevalstiskās organizācijas. Vēstnieks šodien pie Latvijas Valsts prezidenta bija ieradies atvadu vizītē.

 

 

Avots:  LETA