Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Sabiedrībā un uzņēmēju vidū sašutumu izraisījusī portāla “ss” darbības apturēšana, atklāj, ka Latvijas sabiedrība nodokļu nemaksāšanu sāk uztvert kā pozitīvu rīcību, saka Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs, norādot, ka Valsts ieņēmumu dienesta  cīņa ar iespējamiem krāpniekiem, kuri izmantoja “ss” platformu, ir cīņa pret tiem, kuri ar nodokļu nemaksāšanas shēmām izkrāpj valstij līdzekļus.

 

Patlaban Veselības aprūpes finansēšanas likumā atrunāts, ka 2020.gadā veselības aprūpes finansējumam jāsasniedz 4% no iekšzemes kopprodukta, informē veselības ministre Anda Čakša, norādot, ka finanšu sadaļa, kurā precīzi atrunāts gan veselības aprūpes finansējuma, gan mediķu algu pieaugums, ir pārejas noteikumi, kas pievienoti likumam. Pēc ministres teiktā, patlaban likuma izstrādes darba grupa intensīvi strādā pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma.

 

Latvijā divas trešdaļas no bērnu gūtajām traumām ir novēršamas, to sociālās kampaņas “Bērnam droši” atklāšanā teica veselības ministre Anda Čakša, norādot, ka ir gandarīta par to, ka Latvijā vairs netiek runāts tikai par bērnu traumatismu, bet arī par bērniem drošu vidi. Kampaņas mērķis ir informēt par bērnu līdz piecu gadu vecumam biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās.

 

Piektā daļa vēlētāju neredz jēgu piedalīties vēlēšanās, kas ir arī galvenais iemesls, kāpēc daļa vēlētāju izvēlējās nepiedalīties nesen notikušajās pašvaldību vēlēšanās, informē Centrālajā vēlēšanu komisijā. Tikmēr biežākais arguments, kāpēc vēlētāji izvēlas piedalīties vēlēšanās, ir pilsoņa pienākums. Aptaujas liecina, ka četru gadu laikā par 3% pieaudzis to vēlētāju skaits, kuri pašvaldību vēlēšanās nepiedalījās, jo vēlēšanu laikā atradās ārpus Latvijas. Šo kā galveno iemeslu kopumā minēja 11% aptaujāto, kuri vēlēšanās nepiedalījās.

 

Francijas policija aizvien meklē automašīnu, kas šodien Parīzes piepilsētā ietriecās karavīru grupā, sešus cilvēkus ievainojot. Automašīna no notikuma vietas aizbrauca. Francijas aizsardzības ministrija izplatījusi paziņojumu, kurā uzbrukums karavīriem nodēvēts par gļēvulīgu rīcību, uzsverot, ka notikušais “neietekmē karavīru apņēmību strādāt Francijas tautas drošības labā”.

 

Tradicionālajā Uļjanas Semjonovas kausa izcīņā basketbolā meitenēm no 14. līdz 17. septembrim piedalīsies sešu valstu komandas, kas startēs divās vecuma grupās. U-15 un U-17 vecuma grupās spēlēs basketbolistes no Slovākijas, Ungārijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Basketbola leģenda Uļjana Semjonova norāda, ka turnīrs meitenēm dod plašāku skatienu uz basketbolu, kad jaunajām sportistēm būs iespēja redzēt, kā grozabumbu spēlē citur pasaulē un gūt starptautisku pieredzi.

 

Avots:    LETA