Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lai izvērtētu un dotu atzinumu par to, vai ir pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanai no amata, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs 18.oktobrī ir sasaucis AT plēnumu, kas dos atzinumu, balstoties uz senatores Marikas Senkānes veiktās pārbaudes materiāliem.
Veicot pārbaudi par pieprasījumā norādītajiem faktiem, pilnvarotā tiesnese Prokuratūras likumā paredzētos ģenerālprokurora atlaišanas pamatus nekonstatēja.

Vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” aicina atkritumu apsaimniekotāja “Pilsētvides servisa” klientus līdz 12.oktobrim, bet ne vēlāk kā līdz Ministru kabineta rīkojumā noteiktajam 11.decembrim, noslēgt vienošanos par iepriekšējo līgumu noteikumu pārņemšanu.
“Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts sacīja, jo ātrāk tiks noslēgta vienošanās, jo veiksmīgāk varēs nodrošināt atkritumu konteineru iztukšošanu.

Latvijas skolēni ir konkurētspējīgi Eiropas un pasaules mērogā, sveicot starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus Rīgas pilī, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Latvijas skolēnu panākumus mācību olimpiādēs prezidents nodēvēja par panākumu arī Latvijas izglītības sistēmai, komēs parasti ļoti kritizējam.
Viņš pateicās visiem skolēniem un skolotājiem, kuri ir guvuši panākumus, kas nav nejauši un ir zināšanu rezultāts.

Lietuvas valdība pieciem starptautiskiem pārtikas ražotājiem līdz okrobra beigām lūgusi izskaidrot, kādēļ to produkti, kas piegādāti Lietuvas tirgum, pēc sastāva ir atšķirīgi no tāda paša zīmola produktiem, kas tiek pārdoti citviet Eiropas Savienībā.
Gadījumā, ja kompāniju skaidrojums nebūs pietiekami pārliecinošs, Lietuva varētu sākt izmeklēšanu par iespējamu negodīgu komercpraksi. Par tādu pārkāpumu draud naudas sods līdz 100 000 eiro. Kompāniju nosaukumi netiek atklāti.
Lietuva ir viena no valstīm, kas aktīvi iesaistās cīņā pret atšķirīgas kvalitātes produktu piedāvāšanu dažādos tirgos.

Tiesa Igaunijā konfiscējusi divas automašīnas un kontrabandas preci trim Baltkrievijas pilsoņiem, kuri valstī centās nelegāli ievest vairāk nekā 100 000 cigarešu bez akcīzes marķējuma un nepieciešamajiem brīdinājumiem par kaitējumu veselībai.
Vīriešiem piespriests nosacīts viena gada un sešu mēnešu cietumsods ar trīs gadu pārbaudes laiku un viņi izraidīti no valsts ar aizliegumu ierasties Igaunijā nākamo piecu gadu laikā.
Viņus robežas tuvumā Pērnavas apriņķī aizturēja 1.oktobrī.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir akceptējis, ka viņam būs jānosūta vēstule, lūdzot atlikt breksitu, ja netiks panākta vienošanās ar Eiropas Savienību
Likums, kas tika pieņemts pagājušajā mēnesī paredz, ka Džonsonam ir jālūdz atlikt Lielbritānijas izstāšanās no ES, ja vienošanās ar Briseli netiks panākta līdz 19.oktobrim.
Brisele šobrīd izvērtē jaunos Londonas priekšlikumus attiecībā uz Ziemeļīrijas robežu, kas ir galvenais klupšanas akmens breksita sarunās.
Vēl se ptembra sākumā premjers sacīja, ka “drīzāk mirs tranšejās”, bet nelūgs atlikt breksitu.

Avots:LETA