Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Stipras ģimenes veido stipru tautu un valsti, pie Rīgas pils iededzot Ziemassvētku egli, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Ziemassvētku egli pie Rīgas pils Vējonis iededza kopā ar kundzi Ivetu Vējoni un 20 Latvijas daudzbērnu ģimenēm. Valsts prezidents uzteica, ka katra no šīm ģimenēm ir spēka un izturības piemērs un novēlēja arī turpmāk ar saviem darbiem stiprināt valsti.

Šogad  41 maksātnespējas procesa administratoram ir izbeigta sertifikāta darbība, pieci  ir atstādināti, bet vēl astoņiem ir apturēta darbība,  informēja Maksātnespējas administrācijas  direktore Inese Šteina. Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks norādīja, ka šogad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Valsts policija aizturējusi vai apcietinājusi vismaz septiņus administratorus, piebilstot,  ka precīzāka informācija par skaitu ir minētajām institūcijām.

Latvijā šogad oktobrī bijusi sestā augstākā gada inflācija starp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas  dalībvalstīm. Gada inflācija Latvijā oktobrī veidoja 2,8%. Augstāka tā  oktobrī bija Turcijā (11,9%), Meksikā (6,4%), Igaunijā (3,8%), Lielbritānijā (3%) un Čehijā (2,9%). OECD gada inflācija oktobrī vidēji  bija 2,2% apmērā.

Nākamgad Lietuvā par visiem bērniem tiks maksāta tā dēvētā bērna nauda, kas, atkarībā no ģimenes finansiālā stāvokļa, bērnu skaita un vecuma sasniegs 30 līdz 58,50 eiro mēnesī. “Bērna nauda” 30 eiro apmērā ,neatkarīgi no vecāku ieņēmumiem, pienāksies visiem Lietuvas bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet gadījumā, ja bērni mācās,  līdz 21 gada vecumam.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass šodien atzinis, ka Eiropas Savienības  prezidentūras laikā Igaunijai būtu vajadzējis panākt lielāku progresu migrācijas jomā. Dublinas noteikumi, par kuriem Igaunija sagatavojusi ierosinājumu, paredz, ka  patvēruma meklētāju pieteikumi jāizskata tai dalībvalstij, kuras robežu patvēruma meklētājs šķērsojis pirmo, ierodoties ES teritorijā. Igaunija ir ES prezidējošā valsts kopš 1.jūlija un būs līdz 31.decembrim, stafeti nododot Bulgārijai.

Lietuvas Seims šodien noteicis atvieglotu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi centralizētajai siltumapgādei 9% apmērā gan uz nākamo, gan turpmākajiem gadiem, līdz ar to aptuveni 700 000 iedzīvotāju, kas mitinās daudzdzīvokļu ēkās, apkures maksa mainīsies vienīgi atkarībā no kurināmā cenas. No janvāra atvieglota 5% PVN likme Lietuvā  tiks attiecināta uz pilnībā vai daļēji kompensējamajiem medikamentiem un medicīniskajiem palīglīdzekļiem.

Viļņā aizvadītajā nedēļas nogalē aizturēts Krievijas pilsonis, kurš tiek turēts aizdomās, ka no bankomātiem Latvijā, Lietuvā un, iespējams, arī Igaunijā nozadzis lielas naudas summas. Pie viena no bankomātiem policija aizturēja 31 gadu vecu Krievijas pilsoni, pie kura tika atrastas 50 viltotas norēķinu kartes  un  nauda . Tiesa svētdien aizturētajam noteikusi stingrāko iespējamo drošības līdzekli – apcietinājumu uz trim mēnešiem.

Indijas tiesas attaisnotie 14 Igaunijas pilsoņi šodien devušies mājās.  28.novembrī Indijas tiesas attaisnotie ASV apsardzes firmas pretpirātisma kuģa  35 apkalpes un bruņotas apsardzes locekļi, tai skaitā 14 Igaunijas pilsoņi, tika atbrīvoti no cietuma Čennai pilsētā Indijas dienvidos. Viņiem bija piespriests piecu gadu cietumsods par ieroču nelikumīgu ievešanu Indijā . Pārējie attaisnotie ir 12 Indijas, seši Lielbritānijas un trīs Ukrainas pilsoņi.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans draudējis saraut diplomātiskās attiecības ar Izraēlu, ja ASV prezidents Donalds Tramps pildīs savu vēlēšanu kampaņas solījumu un atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu. Turcija izveidoja diplomātiskās attiecības ar Izraēlu pirms vairāk nekā 60 gadiem. Tiesa gan, attiecību vēsturē pieredzēti gan kāpumi, gan kritumi – pamatā palestīniešu jautājuma dēļ.

Šodien aprit simts gadu kopš Somijas neatkarības pasludināšanas, bet svinības par godu šim notikumam sākas jau otrdien ar īpašu sēdi parlamentā. Par godu Somijas neatkarības deklarācijas pieņemšanai ieplānoti daudz un dažādi pasākumi.

96 gadu vecumā savās mājās Obonā, Šveicē, no dzīves aizgājis Rumānijas bijušais karalis Mihajs I. Viņa biogrāfijas zīmīgāko notikumu vidū ir kara pieteikšana Vācijai 1944.gada 23.augustā, kā arī Rumānijas premjera un Hitlera sabiedrotā Jona Antonesku aizturēšana. Pēckara komunistu režīms 1947.gadā piespieda karali doties trimdā. Karaliskajai ģimenei pieder pils Šveicē, kā arī vairākas rezidences Rumānijā, kas ģimenei tika atdotas pēc demokrātijas atjaunošanas Rumānijā. Bijušā monarha bēru ceremonija notiks Bukarestē pareizticīgo patriarha katedrālē, kur viņš  tiks arī  apglabāts.

Piektdien, 8.decembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” notiks “Rīgas sporta laureātu 2017” svinīgais apbalvošanas pasākums, kurā tiks sveikti galvaspilsētas labākie sportisti, treneri un komandas. Pasākumā suminās gada populārākā sporta pasākuma organizatorus un pasniegs balvu nominācijā “Par mūža ieguldījumu sportā”.

Avots:LETA