Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Latvijā elektroniskas vēlēšanu sistēmas ieviešana radītu drošības riskus,  Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina Satversmes aizsardzības biroja  direktors Jānis Maizītis. Viņš  izteicās, ka ikdienā saskaroties ar viņam pieejamo informāciju, secinājis, ka valstij labāk būtu saglabāt esošo vēlēšanu procesa kārtību. Diskusijās par vēlēšanu nodrošināšanu internetā bieži vien tiek piesaukta Igaunija, kur šāda sistēma jau darbojas.  Pirms vairākiem gadiem ASV ekspertu komanda veica pētījumu un atzina, ka Igaunijas sistēma nav pienācīgi aizsargāta pret kiberuzbrukumiem un ieteica Igaunijai atteikties no balsošanas internetā.

Satversmes aizsardzības biroja  direktoram Jānim Maizītim pagaidām nav bijuši nopietni piedāvājumi kandidēt uz vēl vienu termiņu SAB vadītāja amatā, viņš apliecināja  Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”. Maizīša pilnvaru termiņš beigsies pavasarī. Viņš teica, ka, pirmkārt, SAB direktora kandidāta izvēlē savai nostājai un atbalstam jābūt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vadītajai Nacionālās drošības padomei.

Ministru prezidents Māris Kučinskis  mudina koncentrēties uz e-veselības ieviešanu, nevis vainīgo meklēšanu par sākotnējām sistēmas problēmām. Viņš pauda cerību, ka problēmu novēršana  ir “nedēļu jautājums” un situācija tiks atrisināta, jo visi iemesli ir identificēti.  Viņš skaidroja, ka nepilnības novērstas, bet tas, kas noticis agrāk ar e-veselību, jau tika vērtēts, piemēram, toreizējā veselības ministra Gunta Belēviča laikā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atvaļinājuma laikā ir devies privātā braucienā uz Šrilanku. Prezidentam no 5.līdz 16.janvārim ir atvaļinājums kura laikā viņa pienākumus pilda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Uz Latvijas ceļiem šonedēļ darbu sāks trīs jauni stacionārie fotoradari, kuri atradīsies Lēdmanē, Sakstagalā un Ozolniekos. Līdz ar to uz ceļiem darbosies 63 stacionārie fotoradari, no pavisam 100, kas jāuzstāda līdz gada beigām.

Vācijas nacionālā lidsabiedrība “Lufthansa”  paziņoja, ka šogad plāno darbā pieņemt vairāk nekā 8000 cilvēku, uzņēmumam turpinot savu izaugsmi. Ņemot vērā no aviokompānijas aizejošos darbiniekus, “Lufthansa” norāda, ka  lidsabiedrības strādājošo skaits tiks palielināts par vairākiem tūkstošiem. Vairāk nekā puse no jaunajiem darbiniekiem būs lidmašīnu apkalpojošais personāls.

Francijā 2017.gadā iesniegti 100 000 lūgumi pēc patvēruma, kas ir rekordliels skaits, paziņojis Francijas bēgļu aizsardzības birojs . Lielākā daļa no lūgumu iesniedzējiem bijuši albāņi, taču Francija uzskata Albāniju par drošu valsti, tāpēc gandrīz visi tiks deportēti. Francijas prezidents Emanuels Makrons  savā Jaunā gada uzrunā brīdināja, ka Francija nevar uzņemt visus, bet solīja īstenot tādu imigrācijas politiku, kurā līdzsvarots humānisms un efektivitāte.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja  “pagarinājusi pieteikšanās termiņa beigas” Ziemeļkorejai, ja tā vēlas piedalīties gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.  Ziemeļkorejas pārstāvis Starptautiskajā olimpiskajā komitejā  pagājušās nedēļas beigās pavēstīja, ka viņa valsts “iespējams piedalīsies” gaidāmajās olimpiskajās spēlēs. Tāpat Ziemeļkoreja pieņēma Dienvidkorejas piedāvājumu šonedēļ piedalīties abu valstu sarunās. Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā arī atjaunoja tiešo sakaru līniju ar Dienvidkoreju, kas bija pārtraukta gandrīz divus gadus.

Vācijas autobūves uzņēmums “Mercedes-Benz” pērn saglabājis lielākā luksusa automašīnu ražotāja statusu, pateicoties spēcīgam pieprasījumam, jo sevišķi Ķīnā. “Mercedes-Benz” pagājušajā gadā  pārdeva aptuveni 2,3 miljonus automobiļu, kas ir par gandrīz 10% vairāk nekā 2016.gadā. Uzņēmums 2016.gadā atguva lielākā luksusa automobiļu ražotāja statusu, kas 2005.gadā tika pazaudēts konkurentam BMW.

Avots:LETA