Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_2

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” no čehu uzņēmuma “Škoda” par savlaicīgi nepiegādātiem transportlīdzekļiem vēlas piedzīt vairāk nekā piecus miljonus eiro, pastāstīja uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Anrijs Matīss.
Viņš norādīja, ka uzņēmums kopā ar auditorkompāniju “Ernst & Young Baltic” patlaban aktīvi strādā pie korupcijas skandālā iesaistīto iepirkumu izvērtēšanas. No 100 plānotajiem trolejbusiem, Rīgai piegādāti esot tikai 54, bet no 20 tramvajiem – tikai septiņi.

Partija “KPV LV” kā kandidāti labklājības ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāti Ramonu Petraviču , pavēstīja partijas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.
Līdzšinējā labklājības ministra amata kandidāte, deputāte Ieva Krapāne ir atsaukusi savu kandidatūru.
Politiķis norādīja, ka līdz šim jau nav bijis noslēpums, ka Krapāne ir bērniņa gaidībās, savukārt viņas veselības stāvoklis ir privāts jautājums. To Zakatistovs atturējās komentēt.
Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš esot “akceptējis šo jaunumu”.

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret no dienesta pienākumu pildīšanas atstādināto Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli par dīzeļdegvielas piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu.
Tagad prokuratūrai būs jālemj vai lietā ir pietiekami daudz pierādījumi amatpersonas apsūdzēšanai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards neizskatīs iespēju atstādināt no amata Rīgas mēru Nilu Ušakovu , bet virzīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, tā viņš šodien sacījis žurnālistiem.
Jau informējām, ka pēc konsultācijām ar juristiem Ministru prezidents Māris Kučinskis secinājis, ka sagatavotajā likumprojektā par Rīgas domes atlaišanu nav konstatēts neviens likumpārkāpuma fakts, uz kā pamata šobrīd juridiski varētu atlaist pašreizējo domi. Vienlaikus juristi norādījuši uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra tiesībām vienpersoniski atstādināt Rīgas mēru no pienākumu pildīšanas.
Gerhards sacīja, ka viņš šādu priekšlikumu nav saņēmis un viņa vadītā ministrija virzīsies uz priekšu ar Tieslietu ministrijas saskaņoto likumprojektu par Rīgas domes atstādināšanu.
15.janvārī plānota likumprojekta saskaņošanas sanāksme.

Lai turpinātu veselības nozarē sāktās reformas un nodrošinātu iedzīvotājiem labāku izmeklējumu un speciālistu konsultāciju pieejamību, kā arī celtu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, šogad ir nodrošināts par 40,8 miljoniem lielāks finansējums nekā pērn. Kopumā reformu turpinājumam tiks izmantoti 154,2 miljoni eiro, informēja Veselības ministrijā .

Veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos nevajag atlikt, jo tehniski tas būs iespējams tuvāko nedēļu laikā, šodien sacīja veselības ministre Anda Čakša .
Jau informējām, ka Saeimas komisija rīt lems par priekšlikumu līdz 1.jūnijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos, jo nav salāgotas nepieciešamās informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas un joprojām neesot zināms precīzs cilvēku skaits, kas paliek ārpus pilnā pakalpojumu groza.
Savukārt Čakša sacīja, ka priekšlikumam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos uz pusgadu ir arī fiskāla ietekme. Viņa gan neprecizēja, cik liela.

Rīgas domes opozīcijas partija “Latvijas attīstībai” pieprasa apturēt “novecojušu un dārgu lampiņu” izvietošanas projektu Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās, kur vienas pieturvietas aprīkošanas izmaksas ir līdz 4300 eiro.
Frakcijas deputāts Andris Bačkurs esot nosūtījis vēstuli “Rīgas satiksmei”, rosinot apturēt uzsākto projektu, aizstājot to ar modernu un mūsdienām atbilstošu elektronisko tablo.
Uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča norādīja, ka tas esot tikai pilotprojekts un tā turpmākā nākotne nav izlemta.

Trīs šogad Lietuvā paredzēto vēlēšanu laikā Lietuvā ir gaidāmi citu valstu, pirmām kārtām, Krievijas, agresīvi kiberuzbrukumi,” teikts Lietuvas prezidentes preses dienesta paziņojumā.
Vienlaikus prezidentes administrācija uzsvērusi, ka Lietuvai “ir pietiekama imunitāte pret šādiem draudiem”, un “trešo valstu iespējas ietekmēt Lietuvu ir ierobežotas”.
Lietuvā šogad martā notiks pašvaldību vēlēšanas, bet maijā – valsts prezidenta un Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Pieaugot bažām, ka līdz 29.maijam tā arī netiks apstiprināta vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības , Londonas un Briseles amatpersonas apspriež iespējamo “Breksita” procedūras pagarināšanu, atsaucoties un vārdā neminētiem avotiem, šodien vēsta britu laikraksts.
Tikmēr ES dalībvalstu vadītāji un Eiropas Komisijas (EK) amatpersonas pēdējo nedēļu laikā izteikušās, ka būtu gatavas “Breksitu” atlikt, ja Lielbritānija to lūgtu. Vienlaikus Brisele nepārprotami apliecinājusi, ka Meja turas pie līdzšinējās nostājas – izstāšanās procedūru nepagarināt.

Lietuvā ugunsdzēsēji pārbaudīs visu “izlaušanās spēļu” telpu drošību saistībā ar traģisko negadījumu pagājušajā nedēļā Polijā, kur šīs spēles laikā gāja bojā piecas pusaudzes.
Pēc visu telpu apskates tiks pieņemts lēmums, vai šādu spēļu telpām tiks noteiktas atsevišķas drošības prasības.
Patlaban Lietuvā darbojas apmēram 40 “izlaušanās spēļu” telpas, lielākoties lielajās pilsētās.
Jau ziņots, ka arī Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests tuvākajās trīs nedēļās pārbaudīs “izlaušanās spēļu” telpu drošību.

Lielbritānijā daļēji tiks nojaukta māja, kurā Solsberijā dzīvoja bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs, kurš pagājušā gada martā tika saindēts ar nervus paralizējošu vielu.
Plānots, ka attīrīšana ilgs vairākus mēnešus.
Vispirms ēka tiks norobežota no ārpasaules, uzbūvējot ap to ietvaru, un pēc tam tai nojauks jumtu. Visi materiāli tiks iepakoti un aizvesti prom. Pēc tam ēkai tiks uzbūvēts jauns jumts.

Sāremā salā sākusies virtuālās realitātes centra būvniecība. Tajā varēs pastaigāties zem lietus vai atrasties “zem ūdens” un tomēr nesamirkt, “rāpties” uz augšu tukšumā, kā arī apmeklēt četrdimensiju kinozāli planetārijā.
Virtuālās realitātes centru paredzēts atklāt nākamā gada 1.maijā.
Plānots, ka gada laikā to varētu apmeklēt 70 – 80 000 cilvēku, un tas kļūs par populāru tūrisma objektu.

Avots:LETA