Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons.
Rimšēvičs apsūdzēts par kukuļu – apmaksāta atpūtas brauciena un naudas pieņemšanu. Viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.
Martinsons apsūdzēts par kukuļa piedāvājuma atbalstīšanu un kukuļa pieņemšanas atbalstīšanu. Arī viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.
Abi līdz šim publiski nolieguši līdzdalību viņiem inkriminētajos noziegumos.

Saeimas Juridiskās komisijas vairākums šodien neatbalstīja priekšlikumu atteikties no parlamenta deputātu transporta un dzīvokļa īres kompensācijām, kas atkarīgas no parlamentārieša dzīvesvietas attāluma līdz Rīgai.
Par šo Jaunās konservatīvās partijas priekšlikumu raisījās plašas diskusijas. Kompensāciju nepieciešamība tika skaidrota ar to, ka ir deputāti, kas objektīvi dzīvo tālāk no Rīgas. Tāpat tika pausts, ka parlamentāriešiem nepieciešams saglabāt saikni ar reģionu, no kura viņi ievēlēti.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks vienojušies par darba attiecību pārtraukšanu no 15.jūlija. ministrijā.
Pūce izteica pateicību Jātniekam par ieguldījumu dabas aizsardzības politikas veidošanā un īstenošanā.
Iestādei drīzumā tiks meklēts jauns vadītājs, kuram būs jānodrošina laba iestādes pārvaldība un efektīva tās kompetencē esošo jautājumu risināšana, kā ar iestādes darbības stratēģiskās attīstības plānošana un organizēšana, skaidroja ministrijā.

Tiesai nodota krimināllieta par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšanu pārtikas ēdināšanas uzņēmumā, kā rezultātā izraisījās salmonelozes epidēmija, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.
Neminot uzņēmuma un apsūdzēto vārdus, viņa norādīja, ka personu bezdarbības dēļ privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs 91 bērnam tika konstatēta saslimšana ar salmonelozi.
Aģentūrai LETA ir zināms, ka lietā iesaistītais uzņēmums ir SIA “Kindercatering”.

Šī mācību gada noslēgumā nokārtot kādu no centralizētajiem eksāmeniem nav izdevies 255 skolēniem, informēja Valsts izglītības satura centrā.
Šogad 226 skolēniem nav izdevies nokārt centralizēto eksāmenu matemātikā, savukārt vēl 26 skolēni palikuši nesekmīgi latviešu valodas eksāmenā. Valsts pārbaudījumu vēsturē nokārtot neizdevās diviem , bet vēl viens skolēns noteikto barjeru nepārvarēja fizikas eksāmenā.

Pērn Igaunijā par naudas atmazgāšanu notiesātas 16 personas – 14 privātpersonas un divas juridiskas. No šīm personām konfiscēti aktīvi 266 tūkstošu eiro vērtībā, tostarp īpašums un motocikls.

Vērienīgā starptautiskā policijas operācijā, iesaistoties 33 valstīm un Pasaules Antidopinga aģentūrai, konfiscēti vairāki miljoni dopinga vielu un viltotu medikamentu vienību, kā arī aizturēti 234 cilvēki, pirmdien pavēstīja Eiropols.
“Pēdējo 20 gadu laikā tirdzniecība ar anaboliskajām vielām pasaulē ir būtiski palielinājusies,” apliecināja Eiropols, minot, ka lietotāju vidū ir sportisti, kultūristi un sporta zāļu entuziasti.
Nelegālie hormoni tiek izmantoti arī dzīvnieku audzēšanā, lai uzbarotu lauksaimniecības dzīvniekus un uzlabotu sacīkšu zirgu sniegumu.
Policija Eiropā slēgusi deviņas pagrīdes laboratorijas un konfiscējusi 24 tonnas neapstrādāta steroīdu pulvera.

Saglabājoties spriedzei Maskavas un Tbilisi attiecībās, Krievijas parlamenta apakšnams šodien aicināja valdību Gruzijai noteikt ekonomiskas sankcijas.
Spriedze saasinājusies pēc vardarbīgajiem protestiem Gruzijas galvaspilsētā, kurus izraisīja Krievijas likumdevēju ierašanās Gruzijas parlamentā.
Kremlis aizliedzis tiešos lidojumus starp Krieviju un Gruziju, kas jau ietekmējis tūkstošu Krievijas atpūtnieku brīvdienu plānus.
Krievijas politiķi aicinājuši aizliegt Gruzijas vīna un minerālūdens eksportu.

Pēc spridzināšanas draudu saņemšanas Vācijas policija šodien slēgusi plašu apkārtni ap pretrunīgi vērtēto Ķelnes galveno mošeju, ko pagājušā gada septembrī atklāja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans.
Liels skaits policijas sapieru kopš rīta pārmeklē mošejas kompleksu, taču līdz šim nav atrasts “nekas tāds, kas radītu briesmas”, pavēstīja policijā.
Vācu politiķi gan reģionālā, gan federālā līmenī kritizējuši Turku-islāma reliģisko lietu savienību, kas pārvalda Ķelnes mošeju, jo būdama Turcijas Reliģisko lietu direktorāta atzars, tā uztur pārāk ciešu saikni ar Erdoana autoritāro režīmu un atklāti atbalsta Ankaras politiku.

Sekojot vairāku citu pilsētu un nacionālo parlamentu piemēram, Parīze, kur 2015.gadā tika parakstīta vienošanās par globālās sasilšanas ierobežošanu, šodien izsludinājusi klimata ārkārtas situāciju.
Pirmais, kas izsludināja klimata ārkārtas situāciju, bija Lielbritānijas parlaments, 1.maijā pieņemot attiecīgu simbolisku deklarāciju. Šim paraugam 10.maijā sekoja Īrijas parlaments.
klimata ārkārtas situāciju visā pasaulē jau izsludinājušas 650 pilsētu pašvaldības.
Parīzes vienošanās saņēma nopietnu triecienu, kad 2017.gadā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par izstāšanos no šī līguma.

Avots:LETA