Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Šogad Latvijā gada vidējā inflācija būs 2,7-3,5% apmērā, prognozēja banku analītiķi, komentējot šodien publiskotos datus par patēriņa cenu izmaiņām 2017.gadā. Aizvadītais gads, pēc četriem gadiem zemas inflācijas zīmē, ienesa zināmas pārmaiņas – straujāku cenu pieaugumu, sasniedzot 2,9 %.

Decembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,8%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā novembrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras  informācija. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā palielinājies par 1583 cilvēkiem.

“Vienotības” Saeimas frakcija šodien par frakcijas priekšsēdētāja vietniekiem ievēlēja Intu Dālderi  un Jāni Upenieku.  Notiekot frakcijas vadības maiņai, frakcijas vadītāju vietnieku amatus bija lemts piedāvāt tā dēvētājiem reģionu pārstāvjiem un partijas “Kustība “Par!”” deputātiem.  21.decembrī, par “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāju tika apstiprināts Hosams Abu Meri. Viņš šajā amatā nomainīja Solvitu Āboltiņu .

“Vienotības” Saeimas frakcija darbam parlamenta Nacionālās drošības komisijā virzīs Inesi Lībiņu-Egneri. Līdzšinējā komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa noliks deputātes mandātu un pametīs politiku.

Lai bērni Latvijā pārskatāmā nākotnē vairs nenonāktu institūcijās, bet gan ģimeniskā aprūpē, īpaši svarīga sabiedrības iesaiste, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs . Viens no darbiem, ko LM plānojusi sākt tuvāko divu vai trīs mēnešu laikā, ir pilotprojekts kādas pašvaldības bērnunamā, lai meklētu risinājumus, kā nodrošināt tādu bērna aprūpi, kas ne tikai nodrošinātu viņa pamatvajadzības, bet arī attīstītu personību.  Šī gada prioritārās jomas labklājības nozarē ir ģimenes un bērni, cilvēki ar invaliditāti, kā ar arī pensiju apmēra pieauguma nodrošināšana un ministrs domā, ka   šogad labklājības nozarei piešķirtais finansējums ir pietiekams, lai varētu šos jautājumus risināt.

Ārlietu ministrijas  rīcībā patlaban nav ziņu par Latvijas valstspiederīgajiem, kuri sniegputeņa radītā haosa dēļ būtu spiesti pagarināt savu uzturēšanos slēpošanas kūrortā Šveicē.  Cermates slēpošanas kūrortā  vakar tika iesprostoti aptuveni 13 000 tūristu, sniegam bloķējot visus ceļus un dzelzceļa sliedes, kas ved uz Cermati. Jau ziņots, ka šodien atsāks kursēt vilcieni no ieputinātā Cermates slēpošanas kūrorta.

Decembrī  skatītākais televīzijas  kanāls Latvijā bija TV3, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” dati.  Otrs skatītākais  bija LTV1, savukārt trešais PBK. Salīdzinot ar novembri, TV3 skatīšanās laika daļa augusi , LTV1  un PBK skatīšanās laika daļa  nedaudz sarukusi.  Skatītākā programma decembrī bija “X faktors” kanālā TV3.

Vācijas nacionālā aviokompānija “Lufthansa” šodien paziņoja, ka pērn pārvadājusi 130 miljonus pasažieru, tādējādi apsteidzot Īrijas zemo cenu lidsabiedrību “Ryanair” un kļūstot par Eiropas lielāko aviopārvadātāju pēc pasažieru skaita. “Lufthansa” pārvadāto pasažieru skaits pagājušajā gadā esot  palielinājies par aptuveni 19%. Tikmēr “Ryanair” vēsta, ka aviokompānijas pasažieru skaits pērn pieaudzis par aptuveni 10% un sasniedzis 129 miljonus.

Arābu valstu ārlietu ministri februāra sākumā tiksies, lai apspriestu pretsoļus ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumam atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, šodien paziņoja Arābu līga. Tramps pērn izraisīja palestīniešu un citu Tuvo Austrumu musulmaņu sašutumu, paziņojot, ka ASV atzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un pārcels savu vēstniecību uz turieni. Jeruzalemes statuss ir viens no sarežģītākajiem jautājumiem izraēliešu un palestīniešu miera sarunās. Izraēla okupēja Austrumjeruzalemi un Rietumkrastu 1967.gadā, bet starptautiskā sabiedrība šo soli nav atzinusi.

 Franču kinozvaigzne Katrīna Denēva un citas ievērojamas francūzietes atklātā vēstulē paudušas uzskatu, ka vīriešiem jābūt tiesīgiem pavedināt sievietes un ka viņu apsūdzēšana seksuālā uzmācībā ir aizgājusi par tālu. Vēstulē teikts, ka ASV kino magnāta Hārvija Vainstaina skandāla izprovocētais protests   ir aizgājis par tālu un apdraud grūti izcīnīto seksuālo brīvību. Šī vēstule atspoguļo Francijas dalītās jūtas par to, ka pēdējos mēnešos daudzās valstīs ietekmīgi vīrieši tiek plaši apsūdzēti sistemātiskos seksuālos pārkāpumos pret sievietēm. Francijā, kas ir slavenu feministu mājvieta, Denēvas parakstītā vēstule izpelnījusies kritiku.

Avots:LETA