Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Sniegputeņa dēļ pašreiz gandrīz visā valsts teritorijā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa galvenajiem autoceļiem, kā arī pa reģionālajiem un vietējās nozīmes ceļiem.
LVC aicina autovadītājus plānot papildu laiku ceļam, kā arī rēķināties ar to, ka satiksme var būt palēnināta, īpaši Pierīgā. Autovadītāji aicināti izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, kā arī ieturēt lielāku distanci.
Uz valsts ceļiem patlaban strādā 111 ziemas tehnikas vienības.

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš uzrunājis pašreizējo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Jāni Patmalnieku kļūt par jaunā premjera biroja vadītāju, ja Kariņa vadītā valdība tiks apstiprināta.
Premjera amata kandidāts sacīja, ka viņš vispirms izraudzījies sava biroja vadītāju, bet vēlāk tiks komplektēts pilns Ministru prezidenta biroja sastāvs.

Jaunā valdība plāno turpināt nodokļu sloga pārnesi no darbaspēka nodokļiem uz netiešajiem nodokļiem, ceļot minimālo algu un tuvinot neapliekamo minimumu minimālajai algai, kā arī vienkāršojot darbaspēka nodokļu piemērošanu
Finanšu jomā jaunā valdība plāno īstenot atbildīgu fiskālo politiku, pilnībā ievērojot Fiskālās disciplīnas likumu un Latvijas, kā eirozonas dalībvalsts uzņemtās saistības.
Stiprinot sociālo politiku un izmantojot nodokļu politikas instrumentus, plānots mazināt ienākumu nevienlīdzību Latvijā, t.sk. turpinot palielināt pensionāra neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošām personām.

Kā viena no topošās Krišjāņa Kariņa valdības prioritātēm satiksmes un transporta jomā minēta lielo ostu pārņemšana pilnā valsts kontrolē, pārveidojot tās par valsts kapitālsabiedrībām.
To paveicot, ostu pārvaldē plānots piemērot OECD valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus un nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ir atstādinājis no amata Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku, kura pērn novembrī pie automašīnas stūres bija sēdusies reibumā.
Janvāra sākumā Tiesnešu disciplinārkolēģija pieņēma lēmumu rosināt Silickas atcelšanu no amata.

Rīgā, Kalnciema ielā 2B, esošās ēkas vietā arī pēc jaunā Rīgas teritorijas plānojuma apstiprināšanas augstākas ēkas par 6 stāviem būvēt nedrīkstēs, , jo tā ir kultūrvēsturiska ēka, šodien apgalvoja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Ilze Purmale.
TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka jaunais Rīgas teritorijas plānojums šajā vietā atļaus būvēt 12 stāvu augstceltnes un pat debesskrāpi.

“Starptautiskās lidostas “Rīga”” prioritātei šogad un turpmākajos gados jābūt jauna pasažieru termināļa attīstībai, šodien tiekoties ar lidostas vadību uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis .
Pērn lidosta “Rīga” sasniedza jaunu rekordu, apkalpojot vairāk kā 7 miljonus pasažieru, kas ir par gandrīz 16% vairāk nekā 2017.gadā. Savukārt kravu apjoms lidostā pērn pieaudzis veido 51% no Baltijas valstu aviokravu tirgus.

Baltijas valstu, Polijas un Zviedrijas ārlietu ministri 15.janvārī, dosies kopīgā vizītē uz Ukrainu un apmeklēs Mariupoli, kur Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins kolēģus iepazīstinās ar situāciju Azovas jūras ostās.
Anektējot Krimu un uzbūvējot tiltu pāri Kerčas šaurumam, Krievija nopietni apgrūtinājusi Ukrainas Mariupoles un Berdjanskas ostu darbību.

Drošības dienesta darbinieki Vācijas lielākajā – Frankfurtes – lidostā otrdien rīkos streiku, pieprasot lielāku atalgojumu.
Streiks tiks rīkots no plkst.3 līdz plkst.21 pēc Latvijas laika.
Pagaidām nav zināms, cik reisu streika dēļ tiks atcelti.
Vakar streiki norisinājās Diseldorfas, Ķelnes/Bonnas un Štutgartes lidostās, ietekmējot aptuveni 110 000 pasažieru.
Arodbiedrība vēlas, lai drošības dienesta darbinieku algas tiktu palielinātas līdz 20 eiro stundā, salīdzinot ar 17 eiro šobrīd, kas būtu aptuveni 17% pieaugums.

Avots:LETA