Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien pēcpusdienā valdība ārkārtas sēdē lems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā.
Rīgas dome atkārtoti vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju.
Vienlaikus Pašvaldība ir saņēmusi visu četru līdzšinējo atkritumu apsaimniekotāju atbildes par iespēju turpināt nodrošināt pakalpojuma sniegšanu.

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu rosina samazināt no līdzšinējiem sešiem gadiem līdz pieciem , paredz Saeimas komisijā šodien otrajam lasījumam atbalstītie priekšlikumi grozījumiem Latvijas Bankas likumā.
Piecu gadu termiņu plānots noteikt arī bankas prezidenta vietniekam un padomes locekļiem. Tāpat nolemts, ka viena un tā pati persona šajos amatos varēs būt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Saspiestā dabasgāze kā enerģijas avots var būtiski uzlabot transporta uzņēmumu rentabilitāti un palīdzēt sasniegt valsts izvirzītos klimata mērķus, šodien iniciatīvas “Vide rītdienai!” diskusijā teica “Latvijas gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis. Saspiestā dabasgāze saražo par 25% mazāk CO2 izmešus un par 90% mazāk slāpekļa dioksīda izmešu.
Latvijā, atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas, 14 gadus nav darbojusies neviena publiski pieejama saspiestās dabasgāzes uzpildes stacija, un viena ir atvērta tikai šogad. Salīdzinoši Lietuvā darbojas četras un Igaunijā – 18.
Atbilstoši direktīvai par alternatīvās degvielas infrastruktūras attīstību, līdz 2025.gadam ir jānodrošina saspiestās debasgāzes uzpildes stacijas ik pēc 150 kilometriem,” teica Kalvītis.

Atzīstot par pamatotiem Latvijas, Lietuvas un Polijas iebildumus, Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi anulēt Eiropas Komisijas lēmumu ļaut Krievijas valsts kontrolētajai gāzes kompānijai “Gazprom” palielināt gāzes piegādes Eiropai pa cauruļvadu OPAL, ziņo laikraksts “Financial Times” .
Šis 470 kilometru garais gāzesvads, kas atrodas Vācijas austrumdaļā, ir savienots ar gāzesvadu “Nord Stream” Baltijas jūrā, kas savukārt savieno Krieviju un Vāciju, un ar Eiropas gāzesvadu sistēmām. OPAL pieder “Gazprom” meitasuzņēmumam Vācijā “Wingas”.

Informāciju tehnoloģiju uzņēmums “Mikrotīkls” šovasar apdrošināšanas kompensācijā par pērn notikušajā ugunsgrēkā sadegušajiem krājumiem saņēmis 33,9 miljonus eiro.
Kompānijas pārstāvji atgādina, ka 2018.gada 20.augustā uzņēmuma noliktavā Maskavas ielā , Rīgā, izcēlās ugunsgrēks, kā rezultātā nodega tajā esošie krājumi.

Lietuvas Finanšu ministrija paaugstinājusi šā gada ekonomikas izaugsmes prognozi, bet nav mainījusi savas prognozes nākamajam gadam, un joprojām sagaida, ka nākamgad valsts ekonomikas izaugsmes temps palēnināsies, lai gan tas joprojām pārsniegs Eiropas Savienības vidējo rādītāju.
Ministrija jaunākajās prognozēs lēš, ka šogad valsts iekšzemes kopprodukts pieaugs par 3,7%, lai gan martā tika prognozēta 2,6% izaugsme.
Pavasarī prognozētais 2,4% IKP pieaugums nākamgad ir saglabāts nemainīgs. Tāpat saglabāta 2,3% izaugsmes prognoze gan 2021., gan 2022.gadam.

Igaunijas Drošības policija atradusi dažādus ar sprāgstvielām saistītus priekšmetus daudzdzīvokļu mājā Tallinā, un saistībā ar notikušo aizturēta viena persona.
Incidents saistīts ar nelikumīgu sprāgstvielu glabāšanu, tādēļ, lai garantētu cilvēku drošību, tika veikta iedzīvotāju evakuācija no deviņstāvu ēkas vienas kāpņutelpas.

Nākamās Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas piedāvātajā komisijas sastāvā ir vērojams solis uz priekšu reģionu pārstāvībā, uzskata pētnieks Ojārs Skudra.
Viņaprāt, salīdzinot ar tagadējā EK prezidenta Žana Kloda Junkera komisiju, Leienas piedāvātajā variantā veikts solis uz priekšu, jo ģeopolitiskie reģioni ir labāk pārstāvēti, kā rezultātā komisija strādāšot efektīvāk un kompromisus panākt būšot vieglāk.

Avots:LETA