Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Šodien pēcpusdienā Kurzemes rietumu piekrastē gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +19..+20 grādiem.  Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informāciju pārspēts 11.oktobra nacionālais siltuma rekords.  Līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas valsts teritorijā reģistrēta šajā datumā, bija +19,5 grādi 1979.gadā.

Latvijā pagājušā gada laikā sākti 53 jauni ārvalstu tiešo investīciju projekti, kas ir par 39% vairāk nekā 2016.gadā. Pērn  sākts lielākais tiešo investīciju projektu skaits pēdējo desmit gadu laikā. Pērn investīcijas Latvijā radīja 2690 darbavietu, Igaunijā divreiz mazāk, bet Lietuvā divarpusreizes vairāk.

Partijas “KPV LV” pārstāvji rīt vēl nedosies uz atkārtotām sarunām ar Jauno konservatīvo partiju , jo vispirms vēlas tikties ar visām pārējām partijām, sacīja “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems. Rīt partija tiksies ar “Jauno Vienotību”, bet pirmdien  ar Zaļo un zemnieku savienību . “KPV LV” “konsultāciju formātā” plāno tikties ar “Saskaņu”, norādīja Gobzems, uzsverot, ka tas ir atšķirīgs formāts no valdības veidošanas sarunām. Viņš akcentēja, ka to darīs tāpēc, ka partija vēlētājiem solījusi iepazīstināt visas parlamentā pārstāvētās partijas ar savu programmu.

Publiski izskanējušajos plānos apturēt Veselības aprūpes finansēšanas likumu pastāv ļoti lieli riski gan mediķiem, gan pacientiem, uzskata  veselības ministre Anda Čakša . Ministre sacīja, ka vienkārši atceļot likumu, tiks samazināts budžets veselības aprūpes nozarei, un samazinājums varētu būt apmēram 300 miljoni eiro. Čakša uzsver, ka Veselības aprūpes finansēšanas likums nodrošinājis gan atalgojuma pieaugumu ārstniecības personām, gan iespēju uzlabot veselības aprūpi pacientiem.

Priekšvēlēšanu laikā vairāku partiju paustās ieceres ir vērtējamas kritiski un rada bažas par turpmāko valsts attīstību, atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras  pārstāvji pēc  tikšanās Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Tikšanās laikā pārrunāti topošās valdības prioritārie pasākumi, lai attīstītu Latvijas ekonomiku un celtu iedzīvotāju labklājību. Pārrunātas galvenās problēmas uzņēmējdarbībā.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola vēl neapsver iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tomēr varētu pievienoties Zaļo un zemnieku savienībā  ietilpstošajai partijai “Latvijas Zemnieku savienība” ,  Latvijas Radio  sacīja Reizniece-Ozola. Politiķe patlaban pārstāv partiju “Latvijai un Ventspilij”. Vērtējot 13.saeimas vēlēšanu rezultātus, viņa norādīja, ka vēlēšanās uzvarējušie jaunie politiskie spēki sevi pieteica kā oponentus esošajai valdībai, tāpēc nebūs pārsteigums, ja ZZS nākamajā Saeimā nepiedalīsies valdības darbā, bet atradīsies opozīcijā.

Izslēdzot Zaļo un zemnieku savienību  no koalīcijas veidošanas sarunām, samazinās sadarbības manevru iespējas, tā Jaunās konservatīvās partijas  lēmumu jaunās valdības veidošanā nesadarboties ar ZZS , komentēja politologs Jānis Ikstens.  Ja “Saskaņu” neizskata kā variantu un izslēdz arī ZZS, tad sanāk, ka gandrīz vai visām pārējām partijām ir jāapvienojas, lai nodrošinātu balsu vairākumu,” sprieda politologs. Viņš gan norādīja, ka patlaban vēl ir ļoti grūti prognozēt, kāda izveidosies koalīcija un, ka sevišķi svarīgs šajā procesā būs prezidenta lēmums.

Pasaules Bankas “Cilvēkkapitāla indeksā” Latvija 157 valstu konkurencē ierindota 35.vietā, apsteidzot Lietuvu, kura ir 37. vietā. “Cilvēkkapitāla indekss” atspoguļo, cik tagad dzimis bērns būs produktīvs nākotnē, salīdzinājumā ar iespējamo produktivitāti, ja viņš  būtu pilnībā vesels un ar pilnvērtīgi apgūtu kvalitatīvu izglītību.  Pirmo vietu ieņem Singapūra, kurai seko Dienvidkoreja un Japāna. No Ziemeļu un Baltijas valstīm visaugstāk ierindota Somija, kura ieņem 5.vietu, tai seko Zviedrija , Dānija -, Norvēģija , Igaunija – 29.vietā. Indeksu noslēdz Nigērija, Dienvidsudāna un Čada.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, kas paredz ka fondēto pensiju shēmas dalībniekam būs tiesības izvēlēties, kā tiks izmantots viņa uzkrātais kapitāls otrajā pensiju līmenī gadījumā, ja persona nomirs pirms vecuma pensijas sasniegšanas. Jaunā kārtība, kas paredz iespēju fondētās pensijas kapitālu novirzīt citai personai vai mantot, stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Būvfirma  “Merks” nākamnedēļ sāks būvēt tirdzniecības uzņēmuma  “Lidl Latvija” loģistikas centru Ulbrokas ielā. Tā kopējā platībā būs 47 000 kvadrātmetri un līguma vērtība ir 42,5 miljoni eiro bez PVN . Plānots, ka būvdarbus pabeigs 2020.gada janvārī.

Indijas austrumus šodiem skāris spēcīgs ciklons, kura dēļ nācies evakuēties aptuveni 300 000 cilvēku. Vismaz astoņi zaudējuši dzīvību. Sasniedzot piekrasti, ciklona vēja brāzmas sasniedza ātrumu 41,6 metri sekundē. Reģionā slēgtas skolas un traucēta gaisa satiksme un dzelzceļa satiksme. Varasiestādes iekārtojušas vairāk nekā 800 patversmes ar pārtikas krājumiem un citām pirmās nepieciešamības lietām. Meteorologi prognozē, ka ciklons līdz piektdienai zaudēs spēku.

Avots:LETA